Pražané, kteří doma hrají na umělé trávě, se zachraňují. Budou proti nim mít ševci motivaci? „Ať hráči přistoupí k zápasu, jak chtějí. Já si jejich výkony vyhodnotím a oni to pak pocítí v přípravě a v mém dalším přístupu,“ varuje trenér Luboš Zákostelský.

Na Vyšehradě podle něj nastoupí ještě silnější sestava než doma proti béčku Viktorie Žižkov. Vukadinoviće vystřídá v útoku nejlepší střelec mužstva Mach, jenž protiViktorce v základu nefiguroval, protože byl po nemoci.

Zákostelský připustil, že některé hráče ze svého kádru pustí na nedělní utkání krajského přeboru do Čkyně, kde bude o prvenství v nejvyšší krajské soutěži bojovat béčko ševců. Jde o Moura, Schöna, Endla a možná i Rožbouda.

Kouč S. Ústí předpokládá, že se hráči soupeře budou hodně snažit. „Pořád mají naději na záchranu, musí se rvát. Nic nemohou vypouštět,“ poznamenal a dodal, že se zápasu na umělé trávě neobává. „Domácí jsou na menší umělé hřiště sice zvyklí, naši hráči se musí ale rychle přizpůsobit.“

Písecké oslavy

Juniorka Dynama si ve třetí lize obě poslední kola už předehrála a také Písek zápas z tohoto víkendu na Motorletu sehrál už ve středu.

Přesto si právě v Písku fotbaloví příznivci dnes přijdou na své! V rámci oslav 100. výročí vzniku kopané ve městě nad Otavou totiž do Písku míří nejzářivější hvězdy nedávné minulosti českého fotbalu: proti třetiligovému FC Písek, který by měl být posílen o Jana Kollera a Romana Vonáška, nastoupí bývalí reprezentanti Česka v čele s Karlem Poborským, Pavlem Kukou, Vladimírem Šmicerem, Radkem Bejblem a dalšími hráči.

Začátek utkání je v 17 hodin a svěřenci domácího trenéra Karla Musila do něj půjdou v plné síle. „Na zápas se těšíme, vždyť v týmu soupeře jsou legendy českého fotbalu,“ zdůraznil Musilův asistent Ladislav Bernát.

Také předzápas mezi starými pány FC Písek a pražské Sparty, který začne v 15 hod., slibuje atraktivní podívanou. Zárukou v ohlášené sestavě je účast známých sparťanů Josefa Jurkanina, Jana Bergra, Františka Straky a dalších.

Pořadatelé upozorňují příznivce, kteří se na sobotní písecké oslavy chystají, že před fotbalovým areálem je omezený prostor pro parkování. Je ale možné využít parkoviště na výstavišti mezi zimním stadionem, halou Elim a ZŠ T. G. Masaryka, které je vzdáleno cirka 500 m od areálu.

Po páteční předehrávce ve Strakonicích, kde se představily vedoucí Kunice, všechna zbývající tři jihočeská mužstva v předposledním kole divize hrají venku: Třeboň v sobotu od 10.15 v Praze s béčkem Bohemians, Tábor od 17 hod. ve Voticích a v neděli Roudné v Benešově (17).

Sestupy v kraji

Poté, co Roudné po porážce s Doubravkou přišlo i o teoretické šance na záchranu v divizi, se vyjasnily počty sestupujících z krajských soutěží.

Z krajského přeboru půjdou dolů dva poslední celky (těmi jsou Vodňany a Bavorovice).

Z I. A třídy sestoupí dohromady čtyři celky, to znamená z každé skupiny dva poslední (jistý sestup mají Frymburk, H. Planá a Chlum, o čtvrtém se rozhodne mezi Novosedly a Čt. Dvory). Při rovnosti bodů jak o postupu, tak o sestupu rozhodují vzájemná utkání.

Z I. B třídy spadne sedm celků: jeden tým z předposlední příčky s nejvíce body (ev. nejlepším skóre) se zachrání.