V pořadu Hvězdy v prachu jsme navštívili bývalého fotbalového kanonýra Davida Lafatu přímo u něj doma v Olešníku. David Lafata, který je známý svými fotbalovými úspěchy, nám poskytl zajímavý rozhovor o své kariéře, současném životě a plánech do budoucna.

Hvězdy v prachu. Hlavní hvězdou pořadu je fotbalový kanonýr David Lafata | Video: Deník/ Kamil Jáša

David se vzpomínal na své fotbalové začátky, které probíhaly na méně hezkém hřišti za silnicí, nedaleko od toho, kde dnes hrají fotbalisté krajský přebor. Přestože po ukončení kariéry měl nabídky hrát v nižších soutěžích, rozhodl se zůstat věrný svému domovskému klubu v Olešníku, kde začínal a kde zná každého.

David nyní působí jako trenér v Gymnáziu Česká v Českých Budějovicích, kde se stará o dopolední tréninky fotbalistů a fotbalistek. Své zkušenosti předává mladým nadějím, přičemž klade důraz na to, aby studenti nezapomínali na vzdělání a připravovali se na život i mimo sportovní kariéru.

V rozhovoru také připomněl trenéry, kteří ho ovlivnili, a zmínil, že fotbal se za posledních třicet let hodně vyvinul, i když základy zůstávají stejné.