Ve čtvrtek se jednu chvílii zdálo, že by Dříteň eventuálně mohla postoupit ze druhého místa.  „Postupovat nebudeme. Celou dobu jsme s tím nepočítali. I když jaro bylo výborné, na I.A třídu bychom potřebovali doplnit kádr. S výborem jsme se shodli, že bychom to za tak krátký čas nedokázali. Hráči se těžko shánějí," vysvětloval pragmaticky trenér Václav Stulík, proč Dříteň zůstane  tam, kde je, i kdyby se měnil počet postupujících .

Do společnosti týmů v I.B třídě se těší přeborník Českobudějovicka z Plané. Sestupující celky z I.A zase věří, že ukončí výsledkovou bídu. „Snad budeme hrát důstojnější roli," přeje si předseda Trhových Svinů Jan Gažák.

Vrací se také Ševětín. Otazník se v návaznosti na dění ve vyšších soutěžích objevil nad pádem Borovan, které před rokem dodatečně postoupily ze 2. místa, tentokrát naopak zřejmě I.A se štěstím udrží! Definitivu ale přinese až losovací aktiv krajských soutěží. 

DŘÍTEŇ – KŘEMŽE 4:2. Václav Stulík, trenér Dřítně: „S Křemží to byl docela pěkný zápas. I když se zachránila až v minulém kole, předvedla dobrý fotbal. Pomohl nám první vstřelený gól, po němž jsme se zklidnili, měli jsme šance, navýšili jsme vedení až na 3:0. Pak jsme si znovu vybrali slabší pasáž a po vystřídání si nechali dát dva góly, takže z jednoznačného zápasu se najednou stalo drama. Pomohla nám až špatná rozehrávka stopera, který dal balon Klimešovi, a ten upravil na konečných 4:2. Celé jaro jsme neprohráli, takže maximální spokojenost. Po podzimu to vypadalo, že budeme hrát spíš o záchranu."

SEDLEC – ZLIV 2:1. Stanislav Šindelář, předseda a trenér Sedlece: „Chtěli jsme úspěšnou sezonu, nejlepší v historii klubu,  zvládnout i v posledním zápase. Začali jsme dobře, ve 12. min. jsme mohli vést 3:0, jenže jsme neproměnili tutovky a nakonec poločas byl 0:0. Hosté šli ve druhé půli střelou Boubala z 25 metrů do vedení, ale my jsme vyrovnali a stačili jsme dát i druhý gól, takže spokojenost na všech frontách. U hráčů i fanoušků. Tým bude mít měsíční prázdniny a po nich začneme s přípravou."

Karel Jindrle, předseda a trenér Zlivi: „Do derby jsme šli do vedení gólem Boubala. Domácí vyrovnali a pět minut před koncem dali vítězný gól. Neřekl bych, že byl Sedlec lepší, ale o spíš o ten gól šťastnější. Zápasu by více slušela remíza. Někteří naši hráči už odjeli na dovolenou, takže jsme nastoupili v poslepované sestavě, ale tím nechci nijak snižovat výkon našeho týmu ani soupeře! Teď už vzhlížíme k příští sezoně."

LEDENICE – N. VČELNICE 6:3. František Švaňa, trenér Ledenic: „Poslední zápas chce každý vyhrát. Navíc jsme chtěli Včelnici oplatit porážku 1:6 z prvního kola. Podařilo se… Velmi dobrý zápas odehrál po zranění Winkler, jenž dal tři góly. Ale všichni, kteří nastoupili, podali dobré výkony a hezky se rozloučili se sezonou. O to byla dokopná veselejší."

K. ÚJEZD – NEMANICE 2:1.  Jiří Vaník, manažer Kamenného Újezda: „Byl to úplně jiný zápas, než náš tým odehrál v Přídolí. Hráči makali, bojovali a přineslo to kýžené ovoce – rozloučil se sezonou vítězstvím. Zápas byl podle mne vyrovnaný, v prvním poločase jsme možná měli malinko převahu. Ve druhé půli jsme dali vedoucí gól, po němž nás soupeř zatlačil. Na Nemanicích byla vidět zkušenost, vyrovnaly na 1:1, ale šance byly na obou stranách a podařilo se nám strhnout vítězství na naši stranu."

Stanislav Korčák, předseda Nemanic: „V posledním zápase se nám nedařilo. Mladí útočníci Kameňáku nám svou rychlostí dělali problémy. Podržel nás brankář Jarda Černý, na kterého šli domácí třikrát sami, ale neuspěli. Obě branky do naší sítě padly po zbytečných a hloupých chybách stoperů Strnada a Nevosada, kteří ztratili míč před vápnem, a soupeř tyto hrubky potrestal. Ve druhé půli Standa Dubský starší (zvažuje, že skončí) vyrovnal, ale to byl jeden z mála světlých okamžiků. Škoda, hráli jsme o druhé místo. I tak ale sezona byla úspěšná, jsem spokojen."

LIŠOV – J. HRADEC B 2:1. Štefan Farkaš, vedoucí Lišova: „K poslednímu zápasu sezony jsme nastoupili s jediným cílem – zvítězit a udělat radost sobě i našim fanouškům. Hosté využívali svá rychlá křídla k nebezpečným průnikům, ale ani my jsme nezůstávali pozadu, takže k vidění byl pohledný fotbal. Ve 33. min. po rychlé akci Wernera a jeho přihrávce otevřel skóre Jan Kándl. Začátek druhého poločasu přinesl více aktivity ze strany hostů a v 65. min. přízemní střelu Kytka vyrovnal. Postupně naši hráči přebírali otěže. V 87. min. se po střele Lukáše Mlýnka odražený balon vrátil k obránci Shýbalovi a ten dal vítězný gól. Byl to jeho první v soutěžním utkání, což náležitě oslavil se spoluhráči na hřišti. I když hosté přijeli v jedenácti, potvrdili, že 1. místo ve skupině získali právem. My po určitých problémech během sezony skončili ve vyrovnaném středu tabulky osmí –  a mohlo to být ještě lepší!"

TŘEBĚTICE – TEMELÍN 5:1. Zdeněk Hrdina, hrající trenér  Temelína: „Už jsme by zachráněni, jeli jsme na zápas v kombinované sestavě bez obou Jarošů, Hellera, takže tři hráči ze základní sestavy vypadli. Navíc dva  hráči z Olešníka byli po sobotní dokopné. Přesto výsledek tak úplně nevypovídá o tom, jak zápas vypadal. My se snažili hrát, urostlí domácí nám dali dva góly ze standardky a do poločasu ještě třetí po naší chybě. My z penalty snížili, ale po další chybě to bylo 4:1 pro domácí a utkání se dohrávalo. Kluci z Třebětic už měli připravena trička, že jsou vicemistři I.B, měli radost."