Hodně se na nedělní zápas těšíte?
Určitě. Budeme hrát v novém Edenu poprvé a moc se na ten nádherný stadion těšíme. Hrajeme s největším aspirantem na titul, navíc se čeká i výborná divácká kulisa. Co víc si přát?

Jak vnímáte poslední výsledky Slavie? Z pěti posledních zápasů v lize jen dva body, teď ve středu doma pohárová porážka se Slováckem…
Že to Slavii nejde, to samozřejmě víme. Ale tak už to bývá, na každý tým v sezoně padne deka. Nicméně pořád je to Slavia, stále má hodně kvalitní hráčský kádr.

Čím si vysvětlujete, že se Slavii poslední dobu tak nedaří?
Nedaří, nedaří… Oni pořád mají v čele ligy náskok pěti bodů, stále to mají ve své moci. Já si myslím, že na ty poslední výsledky zapomenou a budou proti nám makat naplno. Určitě budou chtít vyhrát.

Nic jiného jim ostatně asi nezbývá…
Oni vědí, že musí vyhrát. Co já vím, pak jedou dvakrát ven. Určitě do zápasu půjdou s tím, že nic jiného než vítězství je nezajímá.

Viděl jste Slavii v poháru se Slováckem?
Snad mohu prozradit, že jsme na to koukat měli za domácí úkol… Byl to pohár, navíc s druholigovým soupeřem, na ligu se připraví určitě daleko důsledněji. Určitě to pro nás bude moc těžký zápas.

Budějovice už na Slavii párkrát vyhrály. Věříte, že byste se střelecky mohli prosadit i tentokrát?
My musíme vycházet ze zabezpečené obrany a chodit do protiútoků. Samozřejmě, když si uděláme šance, musíme je taky proměnit. Pak se dá i na Slavii uspět.

V útoku vám ale bude chybět Stráský, s nímž vám to v útočné dvojici poslední zápasy docela klapalo.
Je pravda, že s Tomášem jsme teď vpředu hráli a že jsme si na sebe zvykli, bohužel teď se zranil a s tím nic nenaděláme.

Těší vás, že právě Budějovice jsou pro Slavii extrémně atraktivním soupeřem? Jistě jste zareagovali, že jen na derby se Spartou a teď na utkání s vámi Slavia nasadila nejdražší možné vstupné?
Je pravda, že jsme se tomu v kabině taky zasmáli, ale to je věc vedení Slavie. Do toho já nevidím.