Před sobotní ligou Dynama se Slavií (18.15) ale rozhovor pro Deník neodmítl.

Jeli jste do Teplic v pohodě a s optimismem, zápas se vám ale vůbec nepovedl. Byla porážka 0:3 pro vás hodně studenou sprchou?
Rozhodně to pro nás bylo velké zklamání. Jeli jsme tam s cílem hrát zezadu, navíc podle mého soudu ani Teplice nebyly v nějak extra formě, bohužel jsme dostali hrozně brzy gól, a to už se pak hraje špatně. Otáčet výsledek venku je vždycky složité. A o Teplicích, které jsou doma hodně silné, to platí dvojnásob.

Nezačal jste v základu, ale na hřiště jste přišel asi dřív, než jste čekal?
To je pravda, naskočil jsem za zraněného Tomáše Sedláčka ještě v první půlhodině.

S jakými pokyny vás trenér Tobiáš na hřiště poslal?
V tu dobu už to bylo 2:0 a za takového stavu samozřejmě jediný pokyn pro útočníka je dát kontaktní gól, aby se mužstvo vrátilo do zápasu. Jenže ten gól se nám vstřelit nepodařilo. Naopak domácí ještě dali na 3:0 a v pohodě si to dohráli.

Na to, abyste dali kontaktní gól, byste se museli dostat alespoň k nějaké pořádné střele. Jenže vy jste v Teplicích netrefili bránu…
Teplice byly lepší, jejich hráči nás k ničemu nepustili. Bojovali na doraz, první půli měli úplně všechno, my byli všude pozdě a vůbec jsme nehráli to, co jsme si představovali. Taky nám to trenér v poločase pořádně vyčetl. My tu druhou půli to ještě chtěli zkusit, už to ale bohužel nešlo.

Jeli jste do teplic jako druhý tým tabulky. Neměli jste nosy trošku moc nahoru?
Tak na tabulku se dívalo hezky… Že bychom do Teplic ale jeli s nějakou přílišnou sebedůvěrou, si nemyslím. Tím to nebylo. Proč jsme ale hráli tak špatně, si vysvětlit nedovedu. Nalomil nás první gól, začátek jsme zaspali. A pak už jsme zaspali celý zápas.

A co vy osobně? Jak jste byl spokojen?
Určitě jsem rád, že jsem si zahrál. Šel jsem tam s tím, že už nemohu nic ztratit, že bych chtěl něco udělat pro tým. Pár míčů jsem tam měl, ale nedal jsem gól a my prohráli. A to je ze všeho nejhorší.

Jistě budete chtít v sobotu výpadek z Teplic odčinit. Bude to pro vás ve šlágru se Slavií tím větší motivací?
Na Slavii je vždy motivace. Proti ní se chce každý fotbalista předvést. Musíme se ale tento týden srovnat, všechno si vyříkat. Bude to v sobotu moc těžký zápas, ale hrajeme doma a v lize je každý k poražení. I slávisti jsou jen lidi…