Letní přípravu českobudějovičtí fotbalisté v úterý zahájili bez výraznějších změn v kádru. „Byť se může zdát, že při posilování týmu nejsme příliš aktivní, ale usilovně jednáme, jenže s tím, co nemáme dotažené, jít ven nechceme," sdělil sportovní manažer Dynama Martin Vozábal, podle něhož jeden dva hráči by se ještě v týdnu mohli v týmu objevit.

Už v úterý se do přípravy zapojil záložník Radek Buchta, jenž loni hrál ligu za Znojmo. „Chci se o místo v kádru poprat, jinak bych sem na testy nešel," krčil brněnský odchovanec rameny.

Trenérům se na testy hlásil i gólman Tomáš Fryšták, jenž naposled byl ve Slovácku, na jihu Čech je ale znám ze svého působení v Táborsku. „Vedle Křížka tu máme jen mladého Hajduška, brankáře tudíž hledáme," vysvětlil Vozábal.

V jednání je opakovaný příchod útočníka Jakuba Hory z Plzně, jenž barvy Dynama hájil už v I. lize před dvěma roky a letos na jaře pomáhal k záchraně v lize Bohemce.

„Na testy přichází obránci Aleksandar Dalceski z Metalurgu Skopje a Matej Podstavek z Banské Bystrice," přidal další novinu Martin Vozábal a dodal, že z dorostu byl do přípravy zařazen Michal Řezáč.

Hráči Dynama si mohli užívat radosti z postupu jen hodně krátce, od jejich triumfu na hřišti Táborska uplynuly jen dva týdny. „Letní příprava je krátká, do ligy je pět týdnů," připomněl trenér Luboš Urban a dodal, že hned od začátku tudíž najeli na dvoufázové tréninky. „Ve středu se bude liga losovat, tak jsem napjatý, koho dostaneme na úvod."

Letní soustředění Jihočeši nechystají. „Na přípravu máme dobré podmínky doma, také soupeři na přípravná utkání mají velkou kvalitu," ocenil kouč Dynama, jehož svěřenci už ve čtvrtek hrají na Strahově v přípravě se Spartou (12).

Deli či Kladrubský? I to je možné, tvrdí Poborský

Ještě než generální manažer prvoligového Dynama Karel Poborský uvítal hráče na úterním srazu A-týmu, odpovídal na dotazy jihočeských novinářů.

S jakými ambicemi jdete po návratu do první ligy do sezony?

Asi jako každý z nováčků, to znamená v lize se zabydlet, co nejdříve utéct sestupovým problémům a snažit se hrát ve středu tabulky.

Co hráčský kádr?

Byli jsme spokojeni, jak nám kabina fungovala, jak kluci táhli za jeden provaz, takže budeme vycházet ze současného kádru a ten se budeme snažit vhodně doplnit o dva tři zkušené ligové hráče.

Jak to vypadá s Delim, jenž tu odevzdával výborné výkony? Jeho návrat ze Sparty nepřichází v úvahu?

Vyloučeno to úplně není a my se Spartou jednáme, přičemž Sparta ho už na další hostování pouštět nechce a hledá cestu, jak ho zpeněžit. Což je i pro nás varianta, ty námluvy jsou ale zatím ještě hodně čerstvé.

Údajně jste měli zájem také o návrat Jiřího Kladrubského?

Jirka s námi pár tréninků už dokonce i odtrénoval, je ale krátce po těžké operaci kolena a má před sebou ještě zhruba tak čtyři měsíce rehabilitace. Jsme s ním v kontaktu a jsme dohodnuti, že se k tomu vrátíme, až budeme aspoň vědět, kdy bude schopen hrát. Jako odchovanec Vztah k Budějovicím stále má a my bychom jeho návrat uvítali, v tuto chvíli to ale bohužel není možné.

Mužstvo mělo ve druhé lize nevídaně úspěšné jaro, završené famózním výkonem proti Táborsku. Věříte, že by euforie ze závěru sezony mohla přetrvat i do začátku první ligy?

Samozřejmě, že bychom jenom uvítali, kdyby tomu tak bylo! Uplynulou sezonu jsme končili tím, že každý zápas z naší strany byl lepší a lepší a na to se pochopitelně budeme snažit navázat i v lize. Taky ale víme, že první liga je o velký skok jinde než druhá a že to budeme mít hodně těžké. Na tu euforii a dobrou partu však budeme rozhodně chtít sázet.