Tiskový mluvčí Jiří Matzner doplňuje: "Policejní sportovci zvou všechny příznivce sportu, fotbalu a známého klubu Amfora do areálu Sportovního klubu policie v Českých Budějovicích."

V úterý fotbalisté odeehrají přátelské utkání Amfora x SKP ČB. "Nepůjde však jen o fotbal," vzkazují policisté.

"V odpolední části sportovního dne odprezentuje sportovní klub své oddíly a jihočeští policisté představí něco ze své používané techniky a práce. Pro děti i dospělé je také připraveno několik soutěží." Policisté budou také rozdávat preventivní materiály a reflexní drobnosti ke zviditelnění chodců a cyklistů v dopravě.

Program začne už v 9:00, exhibiční zápas bude zahájen v 10.30, vstup je zdarma.

A co je klub Amfora?

Amfora baví diváky nejen v ČR. Teď přijede na jihuAmfora baví diváky nejen v ČR. Teď přijede na jihuZdroj: Deník/ archiv

Fotbalový klub osobností České republiky (AMatérské FOtbalové RArity) založil jeho prezident, moderátor, producent a scénárista Petr Salava v roce 1974.

Tvoří jej nejpopulárnější herci, zpěváci, moderátoři a bývalí vynikající sportovci České a Slovenské republiky, mezi nimi i několik mistrů Evropy, mistrů světa a olympijští vítězové. Řada členů klubu Amfora má svou vlastní televizní show, jiní jsou držiteli prestižních ocenění, Zlatých a Diamantových desek. Za dobu své existence sehrál Amfora klub Praha 721 zápasů, které vidělo 980 000 diváků ve 34 zemích světa. Výtěžky ze zápasů bývají věnovány tělovýchově, dětem a na charitativní projekty. Za dobu své existence věnoval klub Amfora na uvedená konta již více než 18 miliónů korun. Klub Amfora má v současnosti 102 členů a věkový průměr je 54 let.

Amfora baví diváky nejen v ČR. Teď přijede na jihuAmfora baví diváky nejen v ČR. Teď přijede na jihuZdroj: Deník/ archiv

Amfora není známá a úspěšná jen v České republice Od roku 1985 navštívila postupně tyto země: Rakousko, Itálie, Německo, Francie, Belgie, Anglie, Řecko, Portugalsko, Brazílie, Tunisko, Slovensko, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Thajsko, Jihoafrická republika, Indonésie, Kostarika, Rusko, Spojené arabské emiráty, USA, Chile, Paraguay, Kambodža, Finsko, Keňa, Švýcarsko, Polsko, Maďarsko, Vatikán, Holandsko, San Marino, Lucembursko a Lichtenštejnsko. V těchto zemích, ve spolupráci se zastupitelskými úřady České republiky (dříve Československa) a za velkého zájmu krajanů i místních obyvatel, sehrála fotbalové zápasy, uspořádala kulturní vystoupení a přijali ji velvyslanci, ministři kultury a sportu, starostové, předsedové fotbalových federací a olympijských výborů, bývalý prezident České republiky Václav Klaus a dokonce i kambodžský král, Jeho veličenstvo Norodom Sihamoni.