Přestože po charitativním zápase, ve kterém na Hluboké jeho Mádl Team podlehl Realu Top Praha 3:6, na něj čekaly desítky zájemců o autogram, čas na rozhovor pro Deník si Jaroslav Černý našel.

Jak se vám tady na Hluboké líbilo?

Když se mi možnost se této akce zúčastnit naskytla, nijak jsem se nerozmýšlel a hned na nabídku kývl. Loni mi to nevyšlo, to jsme hráli s nároďákem proti Maltě a já dorazil až večer. Letos už to, zaplať pánbůh, klaplo. Já se stejně chystal se sem po sezoně za klukama podívat, tak jsem to spojil s touto akcí.

A taky si po delší době zase zahrál v jednom mužstvu s Jirkou Kladrubským, ne?

To je pravda, naposledy jsme si spolu zahráli v Dynamu. Pak on šel do Sparty a já do Slavie, takže jsme hráli jen proti sobě. Spolu jsme si zahráli po hodně dlouhé době.

Nejel jste si na Hlubokou taky trošku zvednout náladu? Na letošní sezonu moc rád asi vzpomínat nebudete…

Začátek sezony podle mého soudu až tak špatný nebyl. Aspoň mně osobně vstup do sezony docela vyšel. Probojovali jsme se do Evropské ligy a v ní dostali fantastické soupeře, jakými Valencie, Janov i Lille jistě jsou.

Jenže vy jste se pak zranil…

Právě… Ruplo mi v kolenu a já zkoušel všechno možné a měsíc jezdil po všelijakých léčitelích a hledal, jak to udělat, abych nemusel na operaci.

Nicméně na operaci jste nakonec stejně musel a předpokládaná doba léčení vás asi příliš nepotěšila?

To tedy ne… Když mi po operaci řekli, že na šest měsíců můžu na fotbal zapomenout a že si tuto sezonu už nekopnu, byl jsem hrozně moc zklamán. Naštěstí koleno se nakonec dalo do pořádku dřív, než doktoři čekali, a já konec sezony ještě stihl. Tomu, že to tak dopadlo, jsem byl pochopitelně rád.

K obhajobě titulu už jste sice Slavii nepomohl, ale dostal jste se do národního mužstva. Potěšilo vás to?

Určitě. Já sedm měsíců vůbec nekopal ani netrénoval, takže jsem to hlavně vůbec nečekal. Že mě nominovali, za  to jsem tudíž moc rád.

Co Budějovice? Jste se svými bývalými spoluhráči stále v kontaktu?

Samozřejmě, jak mám volnou chvilku, jezdím sem za klukama. Volali jsme si s Horynou, všechno jsme probírali. To jejich tažení k záchraně tudíž znám detailně.

Přání do nové sezony?

Hlavně zdraví. To je základ. A se Slavií napravit tento rok a dostat se zpátky do Evropy.