„Byť naše vítězství vypadá jednoznačně, na hřišti tomu tak nebylo," uvedl pro Deník po výhře v Praze trenér Petr Frňka, dle něhož Vltavín měl opticky více ze hry, Táborsko ale bylo nebezpečnější. „Celé jaro říkám, že jsme málo efektivní, tentokráte jsme ale byli efektivní měrou vrchovatou," vyzdvihl kouč Táborska. Stínem utkání bylo, že se vykartovali dva klíčoví hráči týmu: Mráz má čtvrtou žlutou kartu, Šimák dokonce osmou… „Jejich absence musíme nahradit. Nedá se nic dělat, musíme si bez nich poradit, nemá cenu nad tím vzlykat. Šanci dostanou další hráči a věřím, že to zvládnou," zdůraznil Frňka a dodal, že do tréninků už se po zranění zapojí Šiml a Kočí.

Fotbalisté Dynama po remíze ve Zlíně spadli ze druhé na třetí příčku. „Jeli jsme pro tři body, máme jen jeden, a byť z toho tragédii neděláme, je to škoda," uvedl na pozápasové tiskovce trenér Luboš Urban a zalitoval jak nevyužité šance, kterou měl v úvodu druhé půle Kalod, tak inkasovaného gólu. „Dovolili jsme, aby nám tam prošel hráč středem hřiště a navíc ve finále se Machovec minul a neodkopl míč," vraštil čelo budějovický kouč.

„Naše chyba, měli jsme tu situaci zvládnout," kabonil se i sportovní manažer Dynama Martin Vozábal, podle něhož kdyby tým jednogólové vedení uhájil, mohl by to být zlom ve vývoji v čele soutěže.

Důležitá utkání na oba druholigové týmy z jihu Čech čekají už tuto neděli, kdy hrají shodně od 17 hod. doma s těžkými soky: Táborsko s Třincem, Dynamo s Karvinou. Jak ale zbývající pořad II. ligy napovídá, mohly by postupovou tajenku vyluštit až duely v posledním kole…

S kým ještě hrají

1. TÁBORSKO (52 bodů)

Doma s Třincem, v Karviné a na Žižkově, doma s Dynamem


2. HRADEC KRÁLOVÉ (51)

Doma s Bohemians, ve Zlíně, doma s Vltavínem, v Pardubicích


3. DYNAMO ČB (50)

Doma s Karvinou, ve Vlašimi, doma s Třincem, v Táboře

Nejdřív stadion, rok na to postup, tvrdí Džafič

Dvě branky dal v duelu s Vltavínem čerstvě 24letý Bosňan Adnan Džafič. Především jeho zásluhou zvítězili svěřenci trenéra Petr Frňky v metropoli přesvědčivě 4:1.

Adnane, je to váš nejhezčí dárek k narozeninám?

Stoprocentně. Je skvělé, že jsme vyhráli a trochu tak odčinili remízu z našeho posledního utkání se Zlínem.

Ztráta se Zlínem vás asi hodně mrzí.

To je jasné, chtěli jsme se opět dotáhnout na ty nejvyšší příčky. Je skvělé, že se to podařilo.

Čekali jste, že domácí vstoupí do utkání takto aktivně?

Jistě, boj o záchranu je vždycky těžký. Bylo jasné, že se o ni domácí ještě pokusí a budou důrazní. Naštěstí jsme se právě v osobních soubojích neztratili a zvítězili.

V první půli zdobily vaši hru brejky. To byla vaše taktika?

Nebyla, soupeř nás ale zezačátku svíral a nám vyšly dva brejky. Pak už jsme se ale dostali do pohody a zápas režírovali.

Dvě branky jsou pro vás samozřejmostí, nebo nadstavbou?

Nadstavbou, jsem zvyklý spíše asistovat, ale tentokrát se mi to povedlo.

S čím jste šli do druhé půle?

Rozhodně s tím, že chceme zvýraznit skóre. Vedení 2:0 nic neznamená. To je skoro nejzrádnější výsledek. Kdyby soupeři dali gól, tak jsme byli pod tlakem. Třetí gól už skóre definitivně řešil.

Opravdu? Snížení Čermáka na 1:3 přišlo jedenáct minut před koncem…

To byla náhoda. Ve vápně nám propadl jeden balon. To se stává. Nepoložili jsme se ale a všechno vzápětí ztvrdili penaltou. Mrzí mě jediná věc, že jsme Michalu Tomačovi zkazili nulu.

Táborsko útočí na Gambrinus ligu, zázemí tomu ale neodpovídá. Je vaším cílem usilovat o postup?

Myslím si, že se musí postupovat krok po kroku. Prvním cílem je postavit stadion. S tím by se mělo začít v létě. Rok nato zaútočíme na nejvyšší soutěž.