A v dresu Dynama se v sobotním veledůležitém zápase v Ostravě dočkal i svého prvního ligového gólu.

Tak už víte, jaký to je pocit, dát v lize gól?

Pocit je to hodně příjemný, úžasný! Něco krásného. Jen je škoda, že nebyl za tři body.

Ale i ten bod jistě berete?

Určitě, i bod má pro nás velikou cenu. My do Ostravy jeli s tím, že chceme neprohrát. To se podařilo a já si myslím, že ten bod bude v konečném účtování mít svou váhu.

Nehledě na to, že jak upozornil i trenér Cipro, že jste nejen vy bod získali, ale taky jste Baníku dva body sebrali..

Přesně tak. My je teď máme na čtyři body, a když to v neděli potvrdíme doma se Slováckem, mohli bychom odskočit ještě víc. Ostrava totiž jede na Spartu, kde asi těžko něco uhraje.

Jenže kdo by čekal, že Olomouc vyhraje v Plzni…

To byl šok, nechtělo se mi tomu věřit. Olomouc sice dala nádherné góly, že ale Plzeň od Olomouce dostane doma čtyři góly, to asi nikdo nečekal.

Vy jste to po zápase v Olomouci od některých fanoušků na webu dost schytali, že jste tam byli zalezlí a dopředu se moc nedostávali. Jak se ukazuje, za bod z Olomouce se stydět nemusíte…

Souhlasím, remíza v Olomouci má teď ještě větší cenu. Nedostat v Olomouci gól, to se cení. Je vidět, že defenzíva nám teď funguje velice dobře.

Ale zpátky do Ostravy a k té vaší první ligové brance. Jak jste ji viděl?

Michal Klesa si na pravé straně narazil s Rudou Otepkou a nádherně mě našel na přední tyči. Já si to zpracoval a dal pod pod břevno.

Zdálo se, že na vás na malém vápně beci úplně zapomněli?

Ten jejich bek, myslím, že to byl Vomáčka, na balon nedosáhl, já stál těsně za ním a padlo to přesně přede mne. Jak říkám, Klesič mi to tak krásně. Já moc ani nemířil, jen jsem chtěl trefit bránu a vší silou to propálit. Věřil jsem si, že gól dám.

A dal a samou radostí vyskočil až málem někam do oblak…

Byla to veliká radost, úžasná euforie. Byl to v lize můj úplně první gól. A snad ne poslední…

Bohužel už za pár vteřin vám Baník radost trošku pokazil…

Když jsem dal gól, tak jsem v ten okamžik věřil, že ten gól bude vítězný. Jenže za dvě minuty nám oni vyrovnali. My si po autu nepohlídali vypadlý balon a Droppa to z jedné dal k tyči.

Tomáš Řepka to vzal na sebe, že prý měl dřív proti Droppovi vyhěhnout a tu ránu zblokovat.

Líp zareagovat jsme měli my ze zálohy. Že by to byl Řepy gól, to určitě ne.

Přišlo hodně diváků, jak se vám v takové bouřlivé kulise hrálo?

Trenér nás upozorňoval, že lidi přijdou a že budou fandit. Mně se ale hrálo velmi dobře.

Pět zápasů v řadě jste neprohráli. Je to příjemné?

To je. Tím spíš, že v přípravě se nám nedařilo a dostávali jsme hodně gólů. Je vidět, že příprava k něčemu byla. Na jaře máme šest bodů, mohlo jich ale být i víc. Třeba v Jablonci jsme mohli i vyhrát.

Výhru od vás ale lidi budou čekat hlavně teď se Slováckem!

A snadné to nebude. V lize žádný zápas není snadný. Třeba Došek je hodně kvalitní a vysoký útočník, ale Magera není o nic menší… Chceme zvítězit a získat tři body. Byli bychom rádi, kdyby přišli lidi a pomohli nám. Jde o hodně.

Plán byl jasný. Počkat si na první gól, říká Droppa

Jako jediný dokázal na Bazalech překonat gólmana Dynama Michala Daňka. Technická střela Lukáše Droppy (22) stačila jen na bod za remízu 1:1, což pro Baník  vzhledem k senzační výhře Sigmy v Plzni bylo v boji o záchranu málo. „Měli jsme hned několik šancí na gól, ale dali jsme jen jeden. Je to velká škoda,“ litoval Droppa.

Ve veledůležitém záchranářském klání jste uhráli bod, což je pro vás v současné situaci málo. Na tři body to nebylo?

Nehráli jsme špatně. Chtěli jsme vyhrát, dali jsme do toho všechno, ale bohužel to nevyšlo. Řekl bych, že jsme měli pět slušných šancí, k tomu nějaké závary, ale nedokázali jsme je využít. Góly potřebujeme, abychom sbírali body.

Asi jste chtěli být v úvodu trpěliví a čekat na ten jeden gól…

Nechtěli jsme to od začátku otvírat. Chtěli jsme hrát kombinačně, po zemi, čekat na svou šanci s tím, že se tam otevře nějaké okénko a z toho dáme gól.

Jenže gól sice padl, dali ho však  hosté z jihu Čech…

Oni moc šancí neměli, snad jednu, možná dvě. Z toho dali gól, protože jsme se tam špatně domluvili, nezajistili se. Dál jsme ale bojovali a podařilo se nám rychle vyrovnat.

V tu chvíli to vypadalo, že to ještě zvládnete.

Nabudilo nás to. Těch zbývajících pětadvacet minut jsme je zavřeli na jejich půlce. Snažili jsme se je překonat po centrech, jenže oni tam mají dva vysoké stopery a přes ně se prosadit je strašně těžké. Chtělo to vyhrát nějakou hlavu, dostat se k odraženému míči a zakončit. Zatím nám štěstí moc nepřeje, snad se to ale otočí.

ročeši hráV minulém domácím zápase proti Jablonci jste se prosazovali lépe. Bylo to tím, že Severočeši hráli otevřenější partii?

Jablonec je ofenzivnější mužstvo, jeho hráči nechávali vzadu větší okénka. Budějovice sem přijely s tím, že chtějí hrát na remízu. Od začátku dobře bránili, moc se nevytahovali. Navíc měli tři hráče ve středu, aby to měli pořádně ucpané. Těžko jsme se přes ně dostávali. Plán byl jasný, počkat si na první gól. Pak by to musel soupeř otevřít a my bychom měli šanci přidat další góly z brejku. Bohužel jsme ale jako první inkasovali my.

Po čtvrthodině hry jste najednou hráli bez Adámika a Zawady, což zabrzdilo váš tlak…

Bylo to hodně nepříjemné. Za prvé jsme nevěděli, co se klukům stalo a jak to s nimi je,  jak je to vlastně vážné. A za druhé nás to trochu rozhodilo ve hře. Honza Zawada bohužel musel odstoupit, a ty tři minuty v devíti, to bylo moc těžké. Pak ještě navíc dalších deset minut bez jednoho hráče. Vzalo nám to mnoho sil, které nám pak v závěru chyběly.

Co říct k vaší střele, která znamenala vyrovnání na 1:1?

Měl jsem to na levou nohu a chtěl to plackou uklidit k tyčce. Daněk asi neměl dobrý výhled, jinak by to, myslím si, asi chytil. Jsem rád, že jsem ten gól dal, nicméně mnohem šťastnější bych byl, kdyby ten gól dal klidně někdo jiný, vyhráli jsme a připsali do tabulky tři body.