Hrdějovice coby nejúspěšnější zástupce Českobudějovicka minulého ročníku budou obhajovat druhé místo. O přední příčky ale chtějí hrát i jinde…

Deník před začátkem soutěže nahlédl do fotbalových kabin a ptal se na změny a cíle, s nimiž kluby vyhlížejí první podzimní kolo (druhou pětici týmů najdete ve čtvrtečním Deníku).

FK OLYMPIE TÝN NAD VLTAVOU. Olympie půjde do sezony s novým trenérem: Vladimíra Švece vystřídal Petr Novotný. Jeho asistentem se stal Zdeněk Hrdina, jenž zůstává v nedalekém Temelíně jako hráč i správce, a tak má před sebou náročný podzim. Kádr zůstal pohromadě, i když podle PR manažera Jaroslava Broma byl o týnské hráče zájem. „Jediný, kdo odešel, je náhradní gólman Jan Švejda," našel v bráně výjimku. Sedmatřicetiletý  veterán si na konci kariéry vyzkouší během hostování dres Olešníka.

Působení v Týně si prodlouží o rok host z Březnice Roman Kníže a tým doplnili mladíci z dorostu.  „Jak říkal i trenér, ambice máme nejvyšší, ale není to tak, že by hráči byli pod tlakem. Chceme hrát na čele, ale nikdo jim hlavu neutrhne, když  budeme třetí, čtvrtí," uvedl PR manažer Olympie Jaroslav Brom.

SLAVOJ HRDĚJOVICE. Po půlroce se vrátil do realizačního týmu staronový asistent Jaroslav Čížek a Miroslav Turek usedl na lavičku béčka. Do letní přípravy mužstva se dosud nezapojili zkušení  matadoři Pavel Holomel a Miroslav Votruba –  oba možná ukončí aktivní činnost. „Lidí moc není, snažíme  se je přemluvit," říká Hrdličkův asistent Jaroslav Čížek.

Slavoj jedná s Roudným o příchodu Jakuba Svobody, který kdysi, ještě jako žáček, zamířil z Hrdějovic do SKP, poté působil v Dynamu a naposledy oblékal dres Malše. „Má zájem hrát za nás, trénuje velice poctivě, věříme, že bude přínosem," zní pod tratí. Z SKP se vrací dorostenec Severa. Do Hrdějovic ho doprovodil další mladík Hazmuka. Co se cílů týká, drží se Hrdějovičtí spíše při zemi, i když je zdobí z jara 2. místo. „Rádi bychom se vyhnuli záchranářským bojům, brali bychom klidný střed tabulky – a kdyby se nám povedlo zopakovat druhé místo z loňska, bylo by to výborné! Postupové ambice ale rozhodně nemáme," tvrdí Jaroslav Čížek.

SK DOBRÁ VODA. Vedení klubu usoudilo, že v A-týmu dozrál čas ke změně, a po vzájemné dohodě se rozloučilo s úspěšným koučem Pavlem Hanelem. Oživení má vnést  Jaroslav Rambousek, ještě na jaře trenér Čtyř Dvorů. Vedoucím bude jako doposud předseda Zdeněk Frolík, post asistenta zůstane volný.

„Kromě trenéra u nás velké změny nenastaly," komentuje Zdeněk Frolík pohyb v hráčském kádru, který opustil pouze předstoper Jan Šulista (pracovní důvody). Dobrá Voda omladila – přivedla z SKP České Budějovice Bartoše a na junior start Korandu z Hranic., „Oba jsou to osmnáctiletí kluci," doplňuje šéf klubu.

„Chceme hrát pěkný fotbal a držet se v tabulce co možná nejvýš. Jako každý rok to nebude lehké, protože mužstva jsou vyrovnaná," podotýká předseda fotbalistů na Dobré Vodě Zdeněk Frolík.

MALŠE ROUDNÉ B. Rezervu divizního týmu opět doplní v soutěži pendlové, roudenské kádry se budou (stejně jako v tréninku) znovu prolínat. V kádru chybí Strapáč a Jirchář, kteří přerušili činnost. Na trávník už se nechystá ani  harcovník Bohumil Vogl, jenž si zahrál v béčku se synem – bude se věnovat jen vedení týmu ve dvojici s Liborem Šolcem. Na podzim už nemůže počítat s výpomocí Pavla Turka (Písek) ani Dana Petra (Velešín), kterým skončila hostování. Jakub Svoboda má namířeno do Hrdějovic.

Zpět jsou staronové tváře: k fotbalu se vrací po zranění Jan Linhart, z Rakouska míří zpět Bíca s Píšou, ale hlavně – po letech obléká dres Malše Jan Rezek! Ten po řadě sezon v Rakousku pomáhal Ševětínu a na jaře Klikovu. Podle předsedy a trenéra Libora Šolce se schylovalo k jeho návratu již delší dobu. „Je to pro nás určitě velká posila," nepochybuje o Rezkových kvalitách.

V přípravě se ukazovalo v dobrém světle hned šest dorostenců z SKP. „V mužích jistě dostanou prostor," slibuje Libor Šolc a pochvaluje si, že v týmu se nyní snoubí zkušenost s mládím: „Mužstvo bychom měli mít kvalitní. Chtěli bychom navázat na jarní sezonu, kdy jsme se stali nejlepším týmem. Rádi bychom hráli někde v popředí I.A," přeje si předseda Malše.

SK ČT. DVORY. V létě zasáhla klub zpráva o nečekaném úmrtí bývalého předsedy Zdeňka Kuny st. Na sídliště se vrátil po čase v roli hlavního kouče Robert Čepička a nahradil Jaroslava Rambouska, který využil nabídku z Dobré Vody. S trénováním pomáhá Čepičkovi Josef Raušer, funkce vedoucího týmu se poprvé zhostí Zdeněk Novotný.

Z hráčů ukončil hostování roudenský David Ryneš (a zamířil na Rudolfov), z Roudného se naopak vrátil do Čtyř Dvorů odchovanec Martin Valenta a z Dynama přišel na hostování David Maruška (ročník 1994). Hostování prodloužil student Tomáš Valta, jinak hráč Nového Sedla.

Smůla dál provází kanonýra Příhodu, jenž laboruje se zraněným kotníkem, a jeho start v premiéře je vážně ohrožen. Na  marodce zůstává Milan Staněk, který by měl naskočit až do zimní přípravy.
Manažer klubu Milan Randl by rád viděl svůj tým v horních patrech I.A. „Ale výsledky byly v přípravě bídné," konstatuje. „Začátek sezony bychom rádi rozjeli v lepším stylu. Pokud bude vše v pořádku a zotaví se Příhoda se Staňkem, rádi bychom v soutěži patřili do horní pětky."

Do přípravy Čtyř Dvorů se zapojilo kvarteto úspěšných dorostenců: Rachač, Vajo, Kuna a Slepička. Klub do nich vkládá velké naděje. „Když nebudou zápasy kolidovat, počítáme s tím, že se aktivně zapojí. Budeme se snažit zabudovat je do mužstva.  Loni byli v KP dorostu druzí a v mladším – vlastně se stejným týmem – první," upozorňuje Milan Randl.