Bude tudíž pro vás mít derby hodně specifický náboj?

Rozhodně. Na derby jsem se těšil od začátku zimní přípravy. Z Tábora pocházím, hrál jsem tam, pro mě to bude dvojnásob specifický zápas. Trošku jiný zápas by to dle mého soudu ale měl být pro každého z hráčů obou týmů. Je to jihočeské derby, jde o prestiž. My se můžeme na Táborsko bodově dotáhnout a samozřejmě i dokázat, že jsme na jihu Čech nejlepší.

Na jaře se vám hodně dařilo, ve čtyřech kolech jste uhráli deset bodů a nastříleli jedenáct gólů. Teď se to ale nějak zadrhlo. Co se to stalo?

Mužstvo se přes zimu posílilo a my šli do jara s velkou chutí. Kádr byl nabuzený a my ta první čtyři kola hráli výborně. Utkání doma s Hradcem jsme však nezvládli, to nás trošku nalomilo a ani v Olomouci jsme nehráli dobře. Řekl bych, že se nám vytratila ta zdravá sebedůvěra, chybí nám potřebná lehkost, je to takové utrápené. Doufám ale, že derby vyhrajeme a že nás to zase zdravě nakopne.

Poslední dva zápasy jste nedali gól, jenže ani Táborsku se aktuálně příliš nedaří. Je to pro vás výhoda, či spíše naopak?

To nevím, hlavně ale já nekoukám na Táborsko, já koukám na nás, na naši hru a naše výkony. A jak říkám, pro nás to bude hodně důležitý zápas. Jistě, důležitý je ve druhé lize každý zápas, nicméně tady na jihu Čech je zápas mezi námi a Táborskem vždy ještě o něco důležitější.

Vy jste proti Táborsku o body hrál už na podzim, jenže to bylo v Budějovicích. Teď prvně proti svým bývalým spoluhráčům bude nastupovat na jejich hřišti. Nemáte z fanoušků trošku obavy?

Obavy? To určitě ne, já se naopak na ně i na ten zápas hodně těším. Hrál jsem na jiných stadionech a před daleko početnějšími i bouřlivějšími diváky. Zažil jsem si své, takže obavy rozhodně nemám. Vždycky se soustředím jen na hru a všechno ostatní jde stranou.

Váš tip na derby?

Spíš než tip přání – chci, abychom zvítězili a hráli i hezký pohledný fotbal.

Samec: Jasným cílem je vítězství

Vedení Táborska vnímá derby jako vrchol sezony. „Na duel rivalů se těšíme a pečlivě připravujeme. Je to svátek pro hráče, funkcionáře i fanoušky," uvedl výkonný ředitel klubu Tomáš Samec, jenž věří, že přijde hodně diváků.

Táborsko v mistrovské soutěži s Dynamem ještě nevyhrálo, poslední derby v Č. Budějovicích skončilo smírně 2:2. „Ty dvě předchozí porážky byly už dvě sezony nazad, kádry se proměnily, na to nikdo z hráčů nemyslí, to už je pryč," míní Samec.

Derby přináší rivalitu, emoce, vzájemné pošťuchování. Šimák, Hric, Novák dříve hráli za Táborsko, naopak Hanzlík, Javorek či Linhart za Dynamo.

Cíl má Táborsko jasný. „Chceme zvítězit. Máme sice nějaké zdravotní problémy, nejsme kompletní, ale hráči, kteří nastoupí, do toho dají srdce a nevypustí jediný míč. Chceme si udržet v tabulce postavení nejlepšího týmu na jihu Čech," uvedl Samec, jenž čeká výbornou atmosféru. „I to je důvod, proč se na středeční derby těšíme," uzavřel výkonný ředitel FC Táborsko.

Horejš: Ukázat se v co nejlepším světle

Dynamo by v derby mělo být v plné síle, otazník visel jen nad Marešem, jenž v neděli v Olomouci kvůli nemoci chyběl.

Trenér David Horejš měl k výkonu týmu na Hané řadu výhrad. „I hráči si jsou vědomi, že ve středu musí podat lepší výkon, než jaký odvedli v posledních dvou zápasech," zdůraznil trenér Dynama.

Svým svěřencům však věří. „Že náš tým má kvalitu, jsme na jaře dokázali v prvních čtyřech kolech, kdy jsme fotbalem diváky i bavili. Jsem přesvědčen, že kluci budou mít motivaci se v prestižním derby ukázat v co nejlepším světle a že zápas zvládneme," zdůraznil mladý trenér.

Že se Táborsku na jaře výsledkově příliš nedaří, sice Horejš vnímá, nepřikládá tomu však přílišnou důležitost. „Samozřejmě, že jsme o víkendu Táborsko byli sledovat a nějaké poznatky máme, myslím si ale, že středeční zápas bude o něčem úplně jiném," přemítal Horejš.

Těší se na diváckou kulisu. „Jistě bude hodně lidí a věřím, že v hojném počtu dorazí i naši fanoušci a že nám pomůžou."