Nejdříve na hostování, od roku 2008 už na přestup. Dlouho na jihu nevydržel, přestoupil do Vlašimi, zkoušel to mj. i v Králově Dvoře a v sobotu na Složiště k zápasu III. ligy proti strakonické farmě Dynama přijel v dresu Roudnice nad Labem.

S jakými pocity jste do zápasu na Složišti nastupoval? Jsou zápasy proti Dynamu trošku jiné než ty ostatní?

Pořád v Budějovicích hodně lidí znám. Ty kluků, proti nimž jsem teď hrál, samozřejmě neznám, to jsou samí mladí kluci, ale třeba Jirku Lercha a Rudu Otepku jsem zase rád viděl.Navíc to tu dneska pro nás byl hodně příjemný zápas…

Asi jste nepočítali s tím, že to tady budete mít tak jednoduché. Po deseti minutách jste vedli už 2:0 a bylo vlastně rozhodnuto.

Že to půjde tak hladce, to jsme nečekali. Chtěli jsme co nejdřív rozhodnout, což se nám povedlo už minulé kolo, tak jsme si říkali, že bychom to i tady mohli zopakovat. To se nám povedlo, pak se hraje vždycky líp. Sice jsme po těch dvou gólech trošku polevili, což bychom neměli, udržet celý zápas koncentraci ale není snadné.

K vašemu rychlému vedení jste přispěl i vy gólem na 0:2, ale moc složité jste to neměl…

To je pravda, Kabele mi to krásně připravil a já se snažil jen trefit bránu. To se mi povedlo, dal jsem to pod břevno.

Hned krátce nato jste byl hodně blízko dalšímu gólu, domácí gólman ale měl dobře postavené břevno…

Dostal jsem balon za vápno, a protože jsem viděl, že gólman je venku, tak jsem ho chtěl přehodit. Což sice vyšlo, břevno mu ale pomohlo. Bohužel, to se ale nedá nic dělat.

V poločase jste střídal, měl jste nějaké zdravotní potíže?

Ani ne, nicméně ve středu je ve třetí lize vložené kolo a já měl prasklý meniskus, byl jsem před měsícem na operaci a teprve čtrnáct dní trénuji, tak tu nohu trošku šetřím. Mám s kolenem už dva roky problémy, a to nejen s meniskem, taky křížové vazy mě trápí. Nechci tudíž nijak riskovat.Pokud to jen trochu jde, raději si odpočinu.

Jak se vám působení v Roudnici líbí? Spokojenost?

Já už to beru spíše tak, že si už jdu fotbal vyloženě jen zahrát. Samozřejmě, že pořád chci vyhrávat, ale dělám to spíše už proto, že mě fotbal pořád baví. A taky proto, abych se fotbalem udržoval.

Zpátky k vašemu angažmá na jihu Čech. Jak na své působení tady vzpomínáte?

V dobrém. Hlavně začátek toho mého angažmá byl moc dobrý. Hodně se nám v lize dařilo, měli jsme i dobrou partu. Pak se mi bohužel trochu přestalo dařit, nicméně na Budějovice nevzpomínám ve zlém. Zažil jsem tady dobré chvíle.

Farma Dynama už ve středu s Meteorem

Ve II. lize kopané se obě jihočeská mužstva v dalších zápasech o čelo tabulky střetnou koncem týdne doma: druhé Táborsko v sobotu na Soukeníku s Bohemians (17), třetí Dynamo už v pátek s Mostem (18).

V Č. Budějovicích příznivci kopané ale mohou jít na ligový fotbal už ve středu, kdy se strakonická farma Dynama střetne ve vloženém kole ČFL na Složišti s Meteorem Praha. Po sobotní lekci od Roudnice se budou mladí svěřenci trenérů Rudolfa Otepky a Jiřího Lercha jistě chtít rehabilitovat.

Začátek středečního duelu je na Složišti v 17 hodin.