„Hlavně k jejímu závěru,“ upřesnil v úvodu čtvrteční tiskové besedy k sobotnímu startu jarní části II. ligy sportovní ředitel klubu Martin Svoboda.

Druholigový nováček se totiž ve své historicky první sezoně ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži brzy zbavil nováčkovského ostychu (první tři kola sice ševci neuhráli ani bod, ze zbývajících dvanácti zápasů už ale jen dvakrát poznali hořkost porážky!).

O body ševci obírali i papírové favority: doma porazili i aspiranty na postup Žižkov a Jihlavu, ze hřišť soupeřů přivezli po bodu z Čáslavi a pražské Dukly a vyhrát dokázali v Hlučíně, Mostě i na Kladně!

Posledních pět kol svěřenci trenéra Luboše Zákostelského ve II. lize neprohráli – a na tuto šňůru navázali i v zimní přípravě, kdy se stali postrachem prvoligových soupeřů: ze šesti utkání podlehli jen Slavii 0:1, nerozhodně hráli s Příbramí, Brnem a Bohemians 1905 a vítězné bitvy svedli s Jabloncem a Dynamem.

Na Soukeníku dlouho panovaly obavy, zda se úvodní zápas jarní části II. ligy se Sokolovem bude tuto sobotu vůbec hrát. „Jsem přesvědčen, že se v sobotu hrát bude,“ ujistil Svoboda, dle něhož svaz dal jasně najevo, že jedině rozhodčí by mohl hrací plochu neuznat.

Hřiště na Soukeníku sice je zmrzlé, ale ke hře způsobilé. Aspoň ve čtvrtek tomu tak bylo. Klub totiž pro kvalitní stav hrací plochy dělal už minulý týden maximum. „Hlavně jsme z trávníku odklidili sníh,“ uvedl výkonný ředitel Spartaku Tomáš Samec a dodal, že na rozdíl od třetí ligy, v níž se březnové zápasy mohou hrát na umělé trávě, ve II. lize už tuto možnost regule svazu nedovolují. „Jedinou variantou jsou tedy utkání na hřištích s přírodním trávníkem,“ konstatoval Samec.

Na Soukeník přijede k jarní premiéře silný soupeř. „Sokolov má kvalitní mužstvo, jinak tomu ale ve druhé lize není,“ zdůraznil na včerejší tiskovce trenér Luboš Zákostelský. „My jsme se ale v zimě připravovali velice svědomitě a v sobotu půjdeme jednoznačně za vítězstvím,“ dodal.

Radost mu dělá i zdravotní stav mužstva. „Na marodce je jediný Nesvadba, fit už jsou oba útočníci Mach a Simr.“

Atmosféra v kabině je bojovná. „Dřeli jsme v zimě jako koně, a tak už se všichni na začátek sezony moc těšíme,“ tlumočil náladu mužstva jeho kapitán Aleš Kočí. „Věřím, že nám pomohou také naši diváci,“ dodal ještě.

Zápas S. Ústí – Sokolov začíná v sobotu ve 14.30.

Změny v hráčském kádru

ODCHODY: David Vaněček (návrat do Plzně), Jan Předota (odcho do Vltavínu), Michal Lalík a David Šimon (ukončili hostování), Milan Barteska (přestup do Želče), Jan Čupr (zpět do Sokolova)

PŘÍCHODY: Jakub Hric (přeřazen z B–týmu), Ladislav Dobal (hostování z Dynama), Petr Knakal (hostování ze Sokolova), Tomáš Fryšták (hostování ze Slovácka)

S kým na jaře na Soukeníku?

So  5. 3. S. Ústí – Sokolov 14.30

So 19. 3. S. Ústí – Zlín 15.00

So  2. 4. S. Ústí – Čáslav 16.00

So 16. 4. S. Ústí – Třinec 16.30

Ne 30. 4. S. Ústí – Hlučín 17.00

So 14. 5. S. Ústí – Most 17.00

So 28. 5. S. Ústí – D. Praha 17.00

So 11.  6. S. Ústí – Kladno 17.00