Záložník Dynama Petr Benát sahal se svými spoluhráči po vítězství nad Brnem, o které je připravil v poslední minutě zápasu vyrovnávacím gólem Došek.

Především v prvním poločase jste byli lepší. Proč jste nakonec na tři body nedosáhli?
Splnili jsme to, co jsme chtěli. Po prvním poločase jsme vedli a chyběl jenom druhý gól, abychom zápas dotáhli do vítězného konce.

Vyrovnávací gól jste dostali až v nastaveném čase. Jak jste viděl tu nešťastnou situaci?
Bylo to po standardní situaci, kdy kluci reklamovali faul. Já osobně jsem celou situaci skoro neviděl. Kluci říkali, že šli Honza Riegel s Davidem Horejšem do souboje s jedním brněnským hráčem, míč se odrazil k volnému Doškovi, který dal gól.

Byla to velká škoda, co říkáte?
Určitě. Kdybychom vstřelili druhý gól, určitě bychom ten zápas vyhráli. Na druhou stranu jsme měli podobné štěstí v řadě zápasů také my. Třeba zrovna v Brně jsme vyrovnávali také v poslední minutě…

V průběhu zápasu jste několikrát hodně nebezpečně střílel. Co chybělo ke gólu?
V první půli jsem střílel nad, ve druhé jsem měl asi dvě střely zblokované a tři na branku. Škoda, kdyby se jedna ujala, bylo by to veselejší.

Remizovali jste v letošní sezoně již popatnácté…
Ještě jedna remíza a budeme mít rekord. Máme na to ještě dost času. Ale teď vážně. Určitě nechceme pořád remizovat. Teď jedeme na Žižkov a zkusíme vyhrát.