„Měli jsme tři čtyři, a kdybychom je proměnili, utkání by vypadalo úplně jinak,“ konstatoval smutný trenér Miroslav Koláček.

Ševětínské šance volaly po gólu. Už po patnácti vteřinách navrátilec z Rakouska Radim Novotný tvrdou střelou pálil do břevna! Od 19. minuty už domácí díky extřeboňskému útočníkovi vedli. Ve 27. minutě našel ve vápně Vokurku, který si míč zpracoval – a trefil břevno. Za chvíli neudržitelný R. Novotný hlavou mířil těsně vedle. Kisvetr pak ve žlutých kopačkách běžel sám na bránu, ale ani on se mezi tyče netrefil! Těsně před poločasem opět R. Novotný přestřelil odkrytou bránu.

Po přestávce se obraz hry úplně změnil. „Hosté odehráli druhou půli dobrým stylem,“ sportovně ocenil výkon Borovan kouč Ševětína. Při vyrovnávací brance neměl čisté svědomí brankář Růna. Nikterak prudká Pilečkova střela k tyči mu propadla do sítě. Pohledem diváka vypadala branka lacině, Koláček to viděl z domácí lavičky podobně. „Náš gólman střelu podcenil,“ prohlásil.

O vítězství hostů rozhodla v 73. minutě hlavička Přemka Piláta. „Předcházela jí standardka za úplně zbytečný faul. Zbytek utkání jsme dohráli v křeči,“ připustil ševětínský lodivod.

V prvním poločase by si kde kdo vsadil, že se domácí Radim Novotný stane hrdinou, který derby rozhodne. Vedoucí gól je v tom ještě utvrdil: přestože u něj byli dva bránící hráči, našel si prostor ke střele a trefil se přesně ke vzdálenější tyči!

Dál hýřil pohybem, nabízel se spoluhráčům, zaměstnával borovanskou defenzivu. A taky se někdy zlobil, že ho rozhodčí dostatečně nechrání – Ševětín mohl z jeho aktivity vytěžil více standardních situací. „Rozhodčí na něj odpískal hodně málo faulů. Když se podívám na jeho nohy, je dost pokopaný,“ posteskl si Koláček. „Hosté ho ale udrželi na uzdě,“ přiznal.

Ve druhé půli Borovanští převzali iniciativu. Ševětínu už nedali moc příležitostí, aby v koncovce složil reparát.

Vyrovnávacímu gólu byl za stavu 1:2 nejblíže opět R. Novotný, jenž po hrubce Holčíka šel sám na Helebranta. Při kontaktu s gólmanem upadl, nejspíš se měla kopat penalta, tu ale sudí Hájek krátce předtím odpustil i na druhé straně, kde Pospíšil v šanci přidržel za dres Kocara.

„Borovany si po přestávce dávaly na Novotného větší pozor, zdvojovaly ho a naši hráči ze zálohy, ani druhý útočník, ho dostatečně nedoplňovali. Nedostával balony do nohy, které by potřeboval. Borovany dobře bránily, my se postupem času dostávali dopředu už jen nakopávanými míči,“ analyzoval druhý poločas trenér Miroslav Koláček. Poslední fotbalové před〜stavení podzimu v Ševětíně se mu přesto zamlouvalo: „Přišlo dost diváků a na první B třídu viděli hodně kvalitní zápas,“ potěšilo ho.

Jeho tým si porážkami v Lomnici a doma s Borovany závěr podzimu trochu pokazil. V jarní předehrávce se pokusí uhlídat 2. místo před Olešnicí. Zajíždí do Kunžaku.

„K utkání v Lomnici bych se nerad vyjadřoval. Tam jsme neprohráli vlastní vinou. S Borovany rozhodlo, že jsme v prvním poločase neproměnili vyložené šance. Mohli jsme vést 3:1 nebo 4:1,“ mrzelo kouče SK Ševětín. Ten si na podzim také vyzkoušel roli lídra, ale posléze ji přenechal právě Borovanům. „Neřekl bych, že nás to svazovalo,“ kroutí hlavou Koláček. „Nepřipouštěli jsme si to. Trénovali jsme a hráli to, co umíme a co nám soupeři dovolili,“ uvedl.