Univerzální hráč, jenž má na svém kontě také čtrnáct prvoligových startů a jeden gól v dresu Dynama České Budějovice, působí u našich jižních sousedů už dlouhých jedenáct let a dres týmu z městečka nedaleko Lince obléká pět let.

Marchtrenk se pohybuje v popředí Oberösterreichligy a aktuálně mu patří třetí příčka v tabulce. V derby s nedalekým Welsem domácí vyhráli 3:1 a k vidění byl fotbal úrovně zhruba naší divize. „Trošku nás brzdí trávník, který není na nejlepší úrovni. Moc kombinovat se na něm nedá," připustil Bouchal. „Lépe se nám hraje venku," dodal.

Školní hřiště, na kterém klub hraje i trénuje, skutečně není v nejlepším stavu. Za terénní vlnu v jednom z brankovišť by se nemusela stydět ani motokrosová trať. Oč méně se kombinuje, o to větší ale je nasazení obou týmů. A každý důraznější zákrok nebo skluz diváci kvitují nadšeným potleskem.

Atmosféra zápasu ale jinak byla spíše komorní. Dorazily maximálně tři stovky diváků, kteří se v průběhu utkání nijak moc neprojevovali. „Lidí chodí málo. To je fakt. S Welsem to bylo derby a stejně jich moc nepřišlo," konstatuje Bouchal.

V Marchtrenku je ale on sám mimořádně oblíbený a jeho jméno fanoušci několikrát skandovali. V duelu s Welsem nastoupil na stoperu a svou roli zvládal s velkým přehledem. Bezchybně bránil, vyhrával hlavičkové souboje a přesnou rozehrávkou nacházel své spoluhráče.

Nejen většinou hodně mladé Rakušany, ale také dva Slováky, kteří mají zkušenosti i s českou nejvyšší soutěží. Tomáš Oravec působil na Žižkově a v Žilině si zahrál i Ligu mistrů, Jaroslav Prekop zase hrával v Olomouci. Oba dali po gólu, ale hlavním hrdinou závěrečné děkovačky byl právě Petr Bouchal. Ten hrál v obraně zcela suverénně, ale pokud by ho trenér Erich Wagner posunul do útočné vozby k produktivnímu Oravcovi, byla by to skutečně zabijácká dvojice.

Jihočech je mezi klubovými fanoušky opravdu hodně oblíbený. „Jsem v Marchtrenku maximálně spokojený. Jsme domluveni i na příští sezonu. Nemám důvod odcházet někam jinam," zřejmě již definitivně zavrhl návrat na české fotbalové trávníky.