Ironií osudu Dynamo na Hané sehrálo možná nejlepší zápas sezony. „Budějovice se tady prezentovaly hodně sympaticky a hodně kvalitně. Je to přímý konkurent z vrchu tabulky. O to je naše vítězství cennější a důležitější," chválil soupeře i trenér vítězů Václav Jílek.

To jeho budějovický kolega byl při hodnocení svého týmu střízlivější: „Nejlepší zápas? To nevím, spíš asi ne, když jsme nedali ani gól," jen smutně krčil rameny David Horejš. „Určitě jsme ale svou hrou přispěli ke kvalitě utkání. Což nás sice těší, o to víc ale mrzí, že jsme vyšli bodově naprázdno," dodal.

Přitom možnosti k tomu, aby dva tři góly dali, Horejšovi svěřenci rozhodně měli. „Hlavně kolem 70. minuty, kdy se zápas lámal, jsme si vytvořili tři stoprocentní šance, bohužel jsme žádnou z nich nedokázali využít," zmínil příležitosti Benáta, Táborského a Kaloda (ten měl další tutovku i ke konci prvního poločasu).

Nedáš, dostaneš.

tato otřepaná fotbalová formulka platila i tentokráte na Hané. „Jak už to bývá, za ty neproměněné šance nás pak soupeř potrestal a z jediné své šance, kterou však sehrál perfektně, zápas rozhodl ve svůj prospěch," zalitoval trenér Dynama.

Dle něj vyhrálo šťastnější mužstvo, jen na smůlu se ale vymlouvat nechtěl. „Již předchozí zápasy ukázaly, že jsme málo hladoví ve vápně. Radost máme z toho, že si šance dokážeme vytvářet, že se do nich dostáváme, na góly ale prostě musíme být hladovější. Musíme za tím gólem jít ve větším počtu," zdůraznil Horejš a připomněl, že i v Sokolově právě nevyužité šance je připravily o dva ze tří bodů. „Za stavu 1:0 jsme tam měli dvě jasné příležitosti, ale nedali jsme je a v 92. minutě nás soupeř za to potrestal. V Olomouci tomu bylo podobně a my, pokud chceme hrát nahoře, a to chceme, v tom se prostě musíme zlepšit," podtrhl.

Vítěznému gólu Olomouce zřejmě předcházel faul Chorého na Klesu, ale nikdo z hráčů ani trenérů Dynama se na to nijak nevymlouval. „Musím říct, že utkání bylo vedeno naprosto perfektně, my takové situace, z jaké nám Olomouc dala gól, měli čtyři pět, jenže na rozdíl od našeho soupeře jsme se tam prosadit nedokázali. Domácí za tím gólem šli, proto ty tři body získali zaslouženě a my se z toho musíme poučit do dalších zápasů. A to hned v pátek, kdy tady hrajeme doma s Frýdkem," zdůraznil David Horejš.

Fotbalisté Táborska prohráli v Sokolově 1:2 a trenér Petr Frňka se netajil svou nespokojeností: „Chyby, které jsme vytvořili, byly opravdu veliké a soupeř je dokázal využít. Značný problém vidím v tom, že opakovaně dostaneme gól po autovém vhazování. Minule jsme kvůli tomu ztratili vyhraný zápas a darovali Frýdku bod. Teď jsme z toho domácím umožnili si dojít pro penaltu. Fotbalově nehrajeme špatně, ale děláme v poslední době skutečně fatální chyby, které nás stojí lepší výsledky," lomil rukama."  

V Sokolově dle Frňky přitom prý jeho tým začal relativně slušně. „Věděli jsme, že soupeř bude hrát na brejk, jenže jsme brzy z penalty prohrávali a vzápětí nám sudí nepochopitelně neuznal zcela regulérní gól pro údajný ofsajd. A nato jsme ještě trefili tyč, kdy míč šel po brankové čáře ven. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale nebyli jsme v nich úspěšní. Navíc jsme po další fatální chybě dostali druhý gól. Soupeř rozehrával standardku z hloubi své půlky, my měli dost času se konzolidovat a na situaci reagovat. Jenže jsme to absolutně nezvládli a dostali do šatny druhou branku…"

Juniorka Dynama prohrála se Spartou

Sparta – Dynamo ČB 1:0 (1:0) – V pondělním utkání juniorské ligy byli Jihočeši favoritu vyrovnaným soupeřem. Branka: 33. Rajmon. ŽK: M. Kadlec, Palečko – Tomášek, Škoda, K. Kadlec. Diváci: 50. Rozhodčí: Severýn. Dynamo ČB: Staněk – K. Kadlec (82. Smetana), Hric, Tomášek, Krejčí – Křiváček, Frnoch, Zachař, Škoda, Bálek – Švantner.