„Hráli jsme ligu dorostu v Pardubicích a ještě v první půlhodině jsem měl balon na noze, zasekl jsem si ho, ale když jsem se chtěl z nohy odrazit do protisměru, celé koleno se mi hnulo do vnější strany a slyšel jsem křupnutí. Ta bolest byla hrozná a já hned věděl, že je něco v nepořádku," líčil záložník Dynama, jenž si už v sezoně 2010/11 odbyl debut v Gambrinus lize a v dresu české sedmnáctky reprezentoval na mistrovství Evropy v Srbsku a mistrovství světa v Mexiku.

Přetržený kolenní křížový vaz slibnou kariéru nadějného fotbalisty na celý rok přerušil a na hřiště se vrátil až minulý víkend v zápase I. ligy dorostu proti Pardubicím.

Byla ta pauza bez fotbalu pro vás hodně dlouhá?
Hrozně dlouhá, bez nějakých dvou týdnů celý rok. Je paradox, že jsem si to zrovna dneska spočítal, takže vím, že to je přesně 354 dní. Navíc první půlka byla jen čekání na to, až budu moci aspoň něco dělat. Když jsem se pak už zapojil do přípravy, přece jen už ten čas víc ubíhal.

Jak taková rekonvalescence po operaci křížového vazu vůbec vypadá?
Těsně po operaci jsem spíše jen rehabilitoval, ale v lednu už jsem začal trénovat a absolvoval celou zimní přípravu. Teď už tři čtyři měsíce jsem v plném tréninku.

Nicméně trénink a zápas určitě je něco úplně jiného, ne? Navíc dorost sedm zápasů v řadě nevyhrál a jen jste vy naskočil, máte tři body…
Já na lávce už párkrát byl a kluky jsem hecoval, ale až teď s Hradcem se nám to konečně povedlo. Hřiště bylo úžasné, taky lidi nám zafandili. A hlavně já byl u toho.

Vy jste šel do zápasu až na posledních deset minut, měl jste ale nějaké potíže, protože pomezní vás zprvu na hřiště nechtěl pustit. Co se přihodilo?
Já měl takový trošku začátečnický problém, protože jsem si vzal černé elasťáky a rozhodčímu nestačilo, když jsem si je vytáhl. Tak jsem si je musel nakonec sundat.

Jak se ukázalo, pomezní sudí vám svou akurátností pomohl, protože střídat jste měl Staňka, jenž ale vzhledem k vašim potížím s elasťáky šel ze hřiště o pár vteřin později a právě v té době vstřelil vítězný gól…
To je fakt a už se těším, jak mu to teď dám sežrat, že ten jeho gól jsem vlastně zařídil já… Ale samozřejmě jsem byl moc rád, že ten gól dal. Je totiž něco úplně jiného, když na hřiště jdete za nerozhodného stavu, anebo v době, kdy se vede. Alespoň mně to, že jsme vedli 1:0, hodně pomohlo. Byl jsem tam sice jen pár minut a moc jsem toho nestihl, ale už jen za to, že jsem se na hřišti mohl proběhnout, jsem nesmírně rád. Každá minuta, co na hřišti budu, pro mě bude dobrá.

Dostal jste se i k jedné střele, ale trefil jste beka.
Já si říkal, že bych si ho ještě obhodil a až pak zkusil vypálit, měl jsem ale před sebou tři hráče, tak jsem se raději snažil to rychle zakončit. Škoda, že jsem ho nastřelil, tak střela nebyla tak špatná.

Jak jste se cítil? Zdravotně už jste úplně v pořádku?
Cítil jsem se výborně, žádné komplikace, díkybohu. Je to spíš o stehenním svalu, který drží to koleno. Ten se snažím každý den posilovat. Jak říkají doktoři, může to být rok dva, než se sval dostane do původního stavu.

Už byla řeč o tom, že po sedmi zápasech bez vítězství jste zase v první lize dorostu vyhráli, pro vás ale zřejmě bylo hlavní, že jste po tak dlouhé době byl na hřišti opět v ostrém zápase.
Určitě. Jsem teď nesmírně šťastný, a jak jsem už říkal, spočítal jsem si to i přesně na dny. Po roce zase na place, to je prostě něco neuvěřitelného. Už se ani nedá říct, že se člověk těší, ty pocity se nedají vůbec popsat. Prostě něco úžasného.