„Co jsme si naplánovali, to jsme splnili,“ vyzdvihl.

Důležitou součástí přípravy bylo čtyřdenní soustředění na sklonku minulého týdne, kdy českobudějovičtí mladíci vyjeli už tradičně do Uherského Brodu. „Byli jsme tam maximálně spokojeni,“ ocenil trenér juniorky a pochválil jak prostředí, kde tým bydlel, tak tréninkové podmínky. „Byla tam kvalitní umělka, hřiště bylo dobře připraveno,“

Lerchovi svěřenci na Moravě obstáli i ve dvou přípravných utkáních: béčko Trnavy zdolali 2:1, se Slavičínem remizovali 1:1. „Oba týmy měly svou kvalitu: Trnava hraje na Slovensku II. ligu a Slavičín je druhý v moravské třetí lize,“ připomněl kouč juniorky.

Zejména duel proti Slavičínu označil za vydařený. „Byť jsme s sebou neměli některé stálé hráče z kádru, byli jsme zcela vyrovnaným soupeřem a v některých fázích jsme Slavičín i přehrávali,“ pochvaloval si Lerch, dle něhož jeho hráči ve druhé půli měli celou řadu příležitostí.

Jak už bylo řečeno, na soustředění některé opory chyběly. „Homoláč si na Spartě natáhl postranní vazy v koleni, navíc umělka na takové zranění není optimální, a proto jsme se dohodli, že ho necháme doma,“ objasnil Lerch.

Na marodce byli minulý týden i Bambule a Timm. „Bambule proti Čáslavi utrpěl těžký výron, už ale začal s přípravou a tréninkový deficit zdárně dohání. Do začátku sezony by měl být připraven,“ zadoufal trenér B–týmu Dynama. „Také Timm má výron v kotníku, což je úděl umělek, na kterých se v zimě hraje. Marián už ale s námi mohl jet, jenže dostal střevní virozu a my nechtěli riskovat, aby se nakazili další hráči,“ dodal.

Chybět na jaře bude dlouholetá opora týmu Michal Mašát, jenž zamířil do Písku. „Je to zkušený hráč, hodně toho má odkopáno, ale na druhou stranu je po operaci my tudíž hráli i bez něj a zvládli jsme to,“ připomněl Lerch. „Maši toho v Dynamu odvedl hodně a v Písku to pro něj bude nová výzva. Přeju mu, ať se mu tam daří,“ zdůraznil kouč béčka.

Posilou naopak je brankář Pešula. „Zimní přípravu měl s áčkem, teď se ale vrátil,“ vysvětlil Lerch a dodal, že krýt záda Pešulovi bude Vlk, zatímco Schopf přejde zpátky do prvoligového dorostu,

O víkendu má béčko Dynama volno. „V sobotu lehce potrénujeme a ve zbytku víkendu budou mít kluci volno, které si po náročném soustředění zaslouží,“ usoudil Lerch, na jehož svěřence příští týden v úterý čeká další prověrka v Táboře s divizním týmem domácího FK Tábor. „Nato v sobotu hrajeme Třeboni proti Roudnému a poslední víkend před soutěží pojedeme na generálku na Hlubokou.“

„Hrubá fyzická příprava už je za námi, zaměřili jsme se na rychlost a dynamiku. Do zahájení jarní části třetí ligy už chceme spíš jen ladit,“ uzavřel Jiří Lerch.