VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jiří Smrž: Důstojný fotbalový stadion Táboru chybí

Táborsko – Do pořádného finančního sousta se zakousl druholigový fotbalový klub FC MAS Táborsko. V rámci zvýšení atraktivnosti zápasů hodlá hrát profesionální mistrovské zápasy mužů v Táboře, kde má v plánu v Kvapilově ulici zkapacitnit stadion pro 4,5 tisíce diváků.

21.11.2013
SDÍLEJ:

Plánovaná podoba stadionu v Táboře.Foto: archiv

 Úkol je o to těžší, že klubu se zatím nedaří více přesvědčit státní správu a samosprávu, aby mu s touto důležitou sportovní investicí pomohly. O tom, jak se příprava a budování stadionu vyvíjejí, jsme hovořili s předsedou představenstva FC MAS Táborsko, a. s., Jiřím Smržem.

Klub FC MAS Táborsko mluví o výstavbě stadionu v Táboře v Kvapilově ulici. Co jsou jen smělé plány, a co je realita, že se to opravdu podaří?
Naším cílem je posunout fotbal v regionu Táborska na vyšší úroveň. Bez nového stadionu to nepůjde, to je prostě nutnost. Kdybych tomu nevěřili, tak o tomto projektu ani nahlas nehovoříme. Snažíme se pracovat pouze na reálných projektech. Za dvaadvacet let, co manažersky pracuji ve fotbale, jsme naše projekty vždy úspěšně zrealizovali. Nezůstaly po nás žádné dluhy ani firmy v insolvenci! Projekt výstavby stadionu dělíme do dvou zásadních etap. První etapa se týká úprav hřiště v Kvapilově ulici tak, aby se na něm dala hrát Fotbalová národní liga. Druhou etapou bude postupné dobudování do parametrů pro Gambrinus ligu. Druhá etapa se odvine od našich finančních možností. V konečné fázi se jedná o menší fotbalový stadion s kapacitou pro čtyři, čtyři a půl tisíce diváků.

Jaké jsou nejdůležitější důvody pro přemístění stadionu ze sezimovoústeckého Soukeníku do Tábora?
Hlavní důvody jsou dva. Prvním jsou finance. Zajištění peněz na výstavbu je snazší v Táboře než v menším městě Sezimovo Ústí. V Táboře jsou navíc k dispozici pozemky. Druhým důvodem je, že areál Soukeník je rozlehlejší než Kvapilka v Táboře. Na Soukeníku plánujeme vybudovat sportovní areál s několika travnatými hřišti, dvěma hřišti s umělou trávou (ty už jsou hotovy), halou s ubytovací kapacitou. Takový potenciál naopak Tábor pozemkově nemá. Na Soukeníku by mělo vzniknout moderní tréninkové centrum mládeže.

Jiří Smrž často chodí na fotbalové zápasy se synem Adámkem. Mluvil jste o tom, že budování bude postupovat po etapách. Co je nutné udělat, dejme tomu, do konce roku 2013, do poloviny roku 2014 a do konce roku 2014?
Do konce roku 2013 budeme pracovat na získání stavebního povolení a zajištění peněz pro první etapu v roce 2014. Na podzim 2013 se začala budovat vstupní brána, na niž jsme získali krajskou dotaci. V roce 2014, v dubnu či květnu, bude odstraněna z Kvapilovy ulice umělá tráva a přesuneme ji jinam. Nejlépe se jeví varianta na stadion Viktoria. Do zahájení nového ročníku Fotbalové národní ligy, což je přelom července a srpna 2014, chceme zvládnout nejdůležitější úpravy– sedačky, sektor hostů, trávník – abychom splnili parametry pro druhou nejvyšší soutěž.

Na jaká úskalí, kromě financování, při přípravě nového stadionu narážíte?
Mým přáním dlouhodobě je hrát v Táboře zápas mužů v pátek večer pod umělým osvětlením a nezasahovat tak v sobotu a neděli do utkání nižších soutěží a dát hráčům a funkcionářům těchto soutěží možnost vidět druhou nejvyšší ligu. Bohužel tato naše představa zatím nemá ohlas u vedení města Tábora. Na námi zaslanou žádost o projednání podpory výstavby stadionu v Kvapilově ulici nemáme za strany radnice žádnou oficiální odpověď. V letošním roce bylo investičně vyhověno menším fotbalovým celkům z Tábora a uskutečňuje se také rekonstrukce šaten na zimním stadionu. Věřím proto, že roce 2014 bude naší žádosti vyhověno a fanoušci se dočkají nového stadionu. V dobrém tak závidím klubu ve Znojmě, které také nemá potřebný stadion, ale hejtman kraje Hašek si vzal za své, že stadion ve Znojmě bude a dokázal to. Zde se na výstavbu stadionu spojily finanční zdroje od města Znojma, Jihomoravského kraje a Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR. Tábor má krásný hokejový a atletický stadion. Nové a moderní zázemí zde má cyklistika. Bude se stavět nová víceúčelová sportovní hala. Druhému největšímu městu jižních Čech jednoznačně chybí jen důstojný fotbalový stánek. Věřím, že se to časem změní.

A teď to zásadní: peníze. Stadion bude stát desítky milionů korun. Kde je klub získá?
Pro výstavbu zmíněné sportovní haly prodáváme městu část našich pozemků v Kvapilově ulici. Utržené peníze dáme na nově založený podúčet, kde budeme shromažďovat prostředky nutné pro budování stadionu. Dále budeme nuceni pro nejbližší rok 2014 snížit náš rozpočet na běžný provoz – zúžením kádru A mužstva mužů, snížením administrativních pracovníků klubu, a takto vzniklé úspory přesuneme na výstavbu stadionu. A budeme si nuceni vzít v bance úvěr. Až jej splatíme, tak si vezmeme další, a mezitím budeme shánět další peníze. Na jihu Čech jsou také finanční prostředky, které se rozdělují pro profesionální týmy různých sportů. Tyto prostředky směřují ve fotbale do Dynama České Budějovice. Rádi bychom z nich také část získali.

Řada klubů, jako třeba Dynamo České Budějovice, hraje na městských stadionech postavených z veřejných peněz. Jaký je vztah města Tábora k myšlence nového stadionu FC MAS Táborsko?
Jak jsem již zmiňoval v předchozí otázce, od města Tábora jsme nedostali zatím žádný oficiální názor k naší žádosti. Nicméně rady města bude směřovat naše další žádost. Doufám, i pod světlem našich dnešních sportovních úspěchů, že se tím rada města už bude zabývat. Variantě s vybudováním městského stadionu se v žádném případě nebráníme. Zastávám totiž názor, že v naší republice jsou nejpopulárnějšími sporty fotbal a lední hokej. Ty by měly mít největší podporu z veřejných rozpočtů. Důstojný fotbalový stadion zatím v Táboře prostě chybí.

Existuje varianta, připouštíte si ji vůbec, že nový stadion pro FC MAS Táborsko nikdy nevznikne?
Tato varianta existuje vždy, ale já pevně věřím, že překonáme veškerá úskalí a stadion nakonec stát bude. Říkám to s vědomím práce v klubu, v němž působím dvaadvacet let. Když jsem začínal, hráli jsme s klubem I. A třídu. Dnes hrajeme druhou nejvyšší soutěž v této zemi. Nezaměřujeme se ale jen na A tým mužů. Dobře si vede i naše mládež. Nedávno naše dorostenecké týmy nebo juniorka v přímých soubojích porazily stejně staré vrstevníky Viktorie Plzeň nebo Slovanu Liberec, což jsou kluby, které reprezentují Českou republiku v evropských pohárech. To vypovídá o vysoké kvalitě práce s mládeží v našem klubu.

Autor: Luboš Dvořák

21.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 20 000 Kč

Účetní všeobecní ÚČETNÍ (vč. fakturace - vedení skladového hospodářství). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Znalost programu Pohoda (nebo jiného účetního programu), praxe ve vedení účetnictví (vč. příjem - výdej faktur), rámcová znalost personalistiky a mezd, komunikativnost, pečlivost, spolehlivost, ŘP"B" výhodou, Zam. výhody: stravenky, zaměst. ročí prémie, Kontakt telefonicky (po - pá 7 - 15.30) nebo e-mailem. Pracoviště: Fast agri s.r.o., Průmyslová, č.p. 245, 373 82 Boršov nad Vltavou. Informace: Martina Jarešová, +420 778 099 014.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 300 Kč

Lektoři a učitelé jazyků na ostatních školách DPP - LEKTOR/KA ANGLICKÉHO JAZYKA. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Výuka bude realizována od pondělí 28. 5. 2018 a do čtvrtka 31. 5. 2018 vždy v čase 16:00 až 18:00 pro malou skupinu začínajících. Odměna činí 600 Kč za 120 minut výuky., Výhodou certifikát nebo jazyková zkouška na úrovni min. C1. V případě zájmu pošlete, prosím, životopis na hr@vzdelavanimetis.eu. Do předmětu e-mailu uveďte "Výuka AJ České Budějovice".. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová - pracoviště, Slévárenská, č.p. 671, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Radek Kahánek, +420 604 500 052.

Administrativa - Řídící pracovníci v oblasti hospodaření s majetkem 28 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti hospodaření s majetkem státu a organizací VEDOUCÍ HOSPODÁŘSKO - PROVOZNÍHO ÚSEKU. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky kvalifikace: VŠ vzdělání v magisterském studijním programu, dobrá znalost práce s PC (MS Office), dobrá znalost AJ, znalost zákona o veřejných zakázkách výhodou, zkušenosti s vedením kolektivu, organizační a komunikační schopnosti, samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, rozhodnost a aktivní přístup k řešení problémů, Popis pracovní činnosti: vedení Hospodářsko - provozního úseku, kontrola jednotlivých oddělení, veřejné zakázky - administrace, správa a zveřejňování, nákup majetku, materiálu a služeb, příprava obchodních smluv, spolupráce při tvorbě vnitřních norem a předpisů, Informace o pozici: typ pracovního poměru: práce na plný úvazek, délka pracovního poměru: na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, typ smluvního vztahu: pracovní poměr založený jmenováním, zadavatel: zaměstnavatel, předpokládaný nástup: DLE DOHODY, Nabízíme: zajímavou práci v oblasti veřejné vysoké školy, podpory inovací a evropských projektů, nástupní mzda ve výši 28 000,-Kč, po zapracování možnost navýšení, zaměstnanecké benefity - příspěvek na penzijní připojištění, rekreaci, péči o zdraví, kulturu a tělovýchovu, mateřská školka, flexibilní pracovní doba, závodní stravování, 6 týdnů dovolené, Požadované doklady: strukturovaný životopis, motivační dopis, úředně ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, výpis z evidence rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců), přihláška k výběrovému řízení - souhlas se zpracováním osobních údajů dle zákona č. 101/200 Sb. o ochraně osobních údajů v platném znění (ke stažení na stránkách školy www.vstecb.cz, případně na kontaktním e-mailu), Termín pro podání přihlášky: do 5.6.2018, Zaměstnavatel: Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Kontaktní osoba: Valéria Kaiserová, tel. 380 070 202, e-mail: kaiserova@mail.vstecb.cz, Adresa: Okružní 517/10, 370 01 České Budějovice, Česká republika. Pracoviště: Vysoká škola technická a ekonomická v českých budějovicích, Okružní, č.p. 517, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Valéria Kaiserová, +420 380 070 202.

Výroba - Výroba Správci objektů 6 000 Kč

Správci objektů DOMOVNÍK/ICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6000 kč, mzda max. 12000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme pracovníka na pozici domovník pro správu a údržbu objektů v okrese České Budějovice. Pracovní náplní je běžná údržba objektu, venkovní úklid, údržba zeleně, atd. Určeno pro OZP.. Pracoviště: Ciss cz s.r.o., Hraniční, č.p. 2805, 370 06 České Budějovice 6. Informace: Toman, +420 387 411 869,773 745 601.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Čtvrteční bouřka v Nedabyle škodila.
AKTUALIZUJEME
5

OBRAZEM: Bouřka v Nedabyli, voda zaplavila i Jihočeské divadlo

Projekt UNES-CO Kateřiny Šedé vypukne 1. června.
4

EXKLUZIVNĚ: Sídlo firmy UNES-CO bylo slavnostně otevřeno, projekt brzy vypukne

Nejzelenější města Česka? Lesů a luk si užijí především obyvatelé v příhraničí

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Mezi městy nad 10 tisíc obyvatel zvítězily Mariánské Lázně. Absolutním vítězem je Karlova Ves ležící v lesích na Křivoklátsku.

Již nejsou mezi námi

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria.

Řidiči pozor: V "americké" zatáčce je nehoda, jezdí se kyvadlově

Prachatice/OBRAZEM/ - Jen pár stovek metrů nad Prachaticemi směrem na Volary v místě zvaném "americká" zatáčka se ve čtvrtek 24. května po půl čtvrté odpoledne odehrála srážka osobního a nákladního auta.

Dobové snímky ukáží hasiče z Mokrého na Českobudějovicku

Českobudějovicko - V letošním roce si připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky. K oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i Českobudějovický deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT