VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jiří Smrž: Důstojný fotbalový stadion Táboru chybí

Táborsko – Do pořádného finančního sousta se zakousl druholigový fotbalový klub FC MAS Táborsko. V rámci zvýšení atraktivnosti zápasů hodlá hrát profesionální mistrovské zápasy mužů v Táboře, kde má v plánu v Kvapilově ulici zkapacitnit stadion pro 4,5 tisíce diváků.

21.11.2013
SDÍLEJ:

Plánovaná podoba stadionu v Táboře.Foto: archiv

 Úkol je o to těžší, že klubu se zatím nedaří více přesvědčit státní správu a samosprávu, aby mu s touto důležitou sportovní investicí pomohly. O tom, jak se příprava a budování stadionu vyvíjejí, jsme hovořili s předsedou představenstva FC MAS Táborsko, a. s., Jiřím Smržem.

Klub FC MAS Táborsko mluví o výstavbě stadionu v Táboře v Kvapilově ulici. Co jsou jen smělé plány, a co je realita, že se to opravdu podaří?
Naším cílem je posunout fotbal v regionu Táborska na vyšší úroveň. Bez nového stadionu to nepůjde, to je prostě nutnost. Kdybych tomu nevěřili, tak o tomto projektu ani nahlas nehovoříme. Snažíme se pracovat pouze na reálných projektech. Za dvaadvacet let, co manažersky pracuji ve fotbale, jsme naše projekty vždy úspěšně zrealizovali. Nezůstaly po nás žádné dluhy ani firmy v insolvenci! Projekt výstavby stadionu dělíme do dvou zásadních etap. První etapa se týká úprav hřiště v Kvapilově ulici tak, aby se na něm dala hrát Fotbalová národní liga. Druhou etapou bude postupné dobudování do parametrů pro Gambrinus ligu. Druhá etapa se odvine od našich finančních možností. V konečné fázi se jedná o menší fotbalový stadion s kapacitou pro čtyři, čtyři a půl tisíce diváků.

Jaké jsou nejdůležitější důvody pro přemístění stadionu ze sezimovoústeckého Soukeníku do Tábora?
Hlavní důvody jsou dva. Prvním jsou finance. Zajištění peněz na výstavbu je snazší v Táboře než v menším městě Sezimovo Ústí. V Táboře jsou navíc k dispozici pozemky. Druhým důvodem je, že areál Soukeník je rozlehlejší než Kvapilka v Táboře. Na Soukeníku plánujeme vybudovat sportovní areál s několika travnatými hřišti, dvěma hřišti s umělou trávou (ty už jsou hotovy), halou s ubytovací kapacitou. Takový potenciál naopak Tábor pozemkově nemá. Na Soukeníku by mělo vzniknout moderní tréninkové centrum mládeže.

Jiří Smrž často chodí na fotbalové zápasy se synem Adámkem. Mluvil jste o tom, že budování bude postupovat po etapách. Co je nutné udělat, dejme tomu, do konce roku 2013, do poloviny roku 2014 a do konce roku 2014?
Do konce roku 2013 budeme pracovat na získání stavebního povolení a zajištění peněz pro první etapu v roce 2014. Na podzim 2013 se začala budovat vstupní brána, na niž jsme získali krajskou dotaci. V roce 2014, v dubnu či květnu, bude odstraněna z Kvapilovy ulice umělá tráva a přesuneme ji jinam. Nejlépe se jeví varianta na stadion Viktoria. Do zahájení nového ročníku Fotbalové národní ligy, což je přelom července a srpna 2014, chceme zvládnout nejdůležitější úpravy– sedačky, sektor hostů, trávník – abychom splnili parametry pro druhou nejvyšší soutěž.

Na jaká úskalí, kromě financování, při přípravě nového stadionu narážíte?
Mým přáním dlouhodobě je hrát v Táboře zápas mužů v pátek večer pod umělým osvětlením a nezasahovat tak v sobotu a neděli do utkání nižších soutěží a dát hráčům a funkcionářům těchto soutěží možnost vidět druhou nejvyšší ligu. Bohužel tato naše představa zatím nemá ohlas u vedení města Tábora. Na námi zaslanou žádost o projednání podpory výstavby stadionu v Kvapilově ulici nemáme za strany radnice žádnou oficiální odpověď. V letošním roce bylo investičně vyhověno menším fotbalovým celkům z Tábora a uskutečňuje se také rekonstrukce šaten na zimním stadionu. Věřím proto, že roce 2014 bude naší žádosti vyhověno a fanoušci se dočkají nového stadionu. V dobrém tak závidím klubu ve Znojmě, které také nemá potřebný stadion, ale hejtman kraje Hašek si vzal za své, že stadion ve Znojmě bude a dokázal to. Zde se na výstavbu stadionu spojily finanční zdroje od města Znojma, Jihomoravského kraje a Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR. Tábor má krásný hokejový a atletický stadion. Nové a moderní zázemí zde má cyklistika. Bude se stavět nová víceúčelová sportovní hala. Druhému největšímu městu jižních Čech jednoznačně chybí jen důstojný fotbalový stánek. Věřím, že se to časem změní.

A teď to zásadní: peníze. Stadion bude stát desítky milionů korun. Kde je klub získá?
Pro výstavbu zmíněné sportovní haly prodáváme městu část našich pozemků v Kvapilově ulici. Utržené peníze dáme na nově založený podúčet, kde budeme shromažďovat prostředky nutné pro budování stadionu. Dále budeme nuceni pro nejbližší rok 2014 snížit náš rozpočet na běžný provoz – zúžením kádru A mužstva mužů, snížením administrativních pracovníků klubu, a takto vzniklé úspory přesuneme na výstavbu stadionu. A budeme si nuceni vzít v bance úvěr. Až jej splatíme, tak si vezmeme další, a mezitím budeme shánět další peníze. Na jihu Čech jsou také finanční prostředky, které se rozdělují pro profesionální týmy různých sportů. Tyto prostředky směřují ve fotbale do Dynama České Budějovice. Rádi bychom z nich také část získali.

Řada klubů, jako třeba Dynamo České Budějovice, hraje na městských stadionech postavených z veřejných peněz. Jaký je vztah města Tábora k myšlence nového stadionu FC MAS Táborsko?
Jak jsem již zmiňoval v předchozí otázce, od města Tábora jsme nedostali zatím žádný oficiální názor k naší žádosti. Nicméně rady města bude směřovat naše další žádost. Doufám, i pod světlem našich dnešních sportovních úspěchů, že se tím rada města už bude zabývat. Variantě s vybudováním městského stadionu se v žádném případě nebráníme. Zastávám totiž názor, že v naší republice jsou nejpopulárnějšími sporty fotbal a lední hokej. Ty by měly mít největší podporu z veřejných rozpočtů. Důstojný fotbalový stadion zatím v Táboře prostě chybí.

Existuje varianta, připouštíte si ji vůbec, že nový stadion pro FC MAS Táborsko nikdy nevznikne?
Tato varianta existuje vždy, ale já pevně věřím, že překonáme veškerá úskalí a stadion nakonec stát bude. Říkám to s vědomím práce v klubu, v němž působím dvaadvacet let. Když jsem začínal, hráli jsme s klubem I. A třídu. Dnes hrajeme druhou nejvyšší soutěž v této zemi. Nezaměřujeme se ale jen na A tým mužů. Dobře si vede i naše mládež. Nedávno naše dorostenecké týmy nebo juniorka v přímých soubojích porazily stejně staré vrstevníky Viktorie Plzeň nebo Slovanu Liberec, což jsou kluby, které reprezentují Českou republiku v evropských pohárech. To vypovídá o vysoké kvalitě práce s mládeží v našem klubu.

Autor: Luboš Dvořák

21.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Zápis odběrných míst pro ČB(23 000 Kč)

Náplní práce je zápis odběrných míst elektřiny a plynu, práce s daty a interním systémem. Nástup možný ihned - dle dohody.

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka(15 000 Kč)

Všeobecní administrativní pracovníci OBCHODNÍ ASISTENT/KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: velmi dobrá znalost práce na PC, komunikativnost, spolehlivost, pečlivost, samostatné myšlení, aktivní přístup k práci, chuť učit se novým věcem, náplň práce - cenové nabídky, správa e-shopu, Nabízíme: odpovídající platové ohodnocení, zázemí prosperující společnosti, dynamickou a různorodou práci, nekuřácké prostředí, Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.. Pracoviště: Eurobyt cb s.r.o., U Zlaté stoky, č.p. 554, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Informace, .

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní(22 860 Kč)

Účetní všeobecní ÚČETNÍ KRAJSKÉHO SOUDU. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22860 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme, Ukončené VŠ vzdělání ekonomického směru, Trestní bezúhonnost, Samostatnost, pečlivost, organizační a komunikační schopnosti, Znalost práce na PC: MS Office, Outlook, Internet na uživatelské úrovni, Předchozí praxe 5 let, Další informace, Odměňování podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., pl. tř. 11, Pracovní poměr na dobu určitou v délce jednoho roku s možností prodloužení na dobu neurčitou, Výběr uchazečů bude proveden na základě zaslaných podkladů a osobního pohovoru, Uchazeč podá písemnou přihlášku, v níž uvede:, a) jméno, příjmení a titul, b) datum a místo narození, c) státní příslušnost, d) místo trvalého pobytu, e) kontaktní telefon, mail, adresa, f) datum a podpis uchazeče., K žádosti uchazeč připojí: , a)životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech,, b)doklad o dosaženém vzdělání - ověřená kopie, Lhůta pro podání přihlášky: do 9. 3 2018 , Místo a způsob podání přihlášky:, - osobně na podatelně Krajského soudu v Českých Budějovicích, Zátkovo nábřeží 2, České Budějovice, č. dv. 11 (přízemí), - písemně na adresu: Krajský soud v Českých Budějovicích, personální oddělení, Zátkovo ná-břeží 2, České Budějovice, PSČ 370 84. Pracoviště: Krajský soud v českých budějovicích, Zátkovo nábř., č.p. 10, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Personální odd., .

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní(30 000 Kč)

Účetní všeobecní HLAVNÍ ÚČETNÍ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Co bude Vaším úkolem?, vedení, zpracování a kontrola účetnictví, zpracování podkladů pro uzávěrky, komunikace a spolupráce s mateřskou společností v Německu, komunikace s finančními úřadem a auditory, reporting, zpracování finančních analýz a statistik, Naše požadavky, ukončené VŠ vzdělání ekonomického směru, min. 3 roky praxe v oboru účetnictví, znalost mezinárodních účetních standardů, velmi dobrou orientace v oblasti financí, účetnictví, daní a kalkulací, pokročilá znalost německého jazyka, AJ výhodou, znalost programu SAP R/3 (FI, MM), znalost práce v prostředí MS Office , především MS Excel, velmi dobré analytické a systémové myšlení, Nabízíme, uplatnění a seberealizaci v nadnárodní firmě s denním využitím cizích jazyků, dobrou dostupnost, parkoviště v areálu firmy, pružnou pracovní dobu, týden dovolené nad rámec ZP, dotované stravování v areálu firmy, osobní ohodnocení na základě stanovených cílů, příspěvek na dopravu, příspěvek na penzijní pojištění, očkování proti chřipce, jazykové kurzy, pitný režim, zvýhodněné tarify mobilních telekomunikačních služeb. Pracoviště: Mektec cz s.r.o., Rudolfovská tř., č.p. 204, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Daniela Maiová, +420 383 136 404,604 547 874.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Milan Křížek působil v Českých Budějovicích.

Zemřel skladatel Milan Křížek

Josef Mikyska

Všichni jsme si vylepovali Jágrovo plakáty, těší se na Kladno Josef Mikyska

Raubíři z útulku čekají na lásku i pevnou ruku

České Budějovice - V domově pro opuštěné psy je nyní dvanáct čtyřnohých azylantů. Čekají tu na druhou šanci, kterou ztělesní nový páníček.

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

Máte známého či příbuzného, který během druhé světové války prošel táborem v Letech? Žije ve vašem okolí pamětník, nebo třeba potomek člověka, který v táboře byl?

Předseda ČOV Kejval: Ledecká? Ona bude letos královnou olympiády

/ROZHOVOR/ Přijel na otočku z dějiště Olympijských her, aby v Ostravě a Brně zhlédl dění na Olympijských festivalech, jichž je duchovním otcem. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval hýřil dobrou náladou. 

Mezinárodní festival ukázal pestrost pivního světa

České Budějovice - V jihočeské metropoli se utkaly pivovary z celého světa o Zlatou pivní pečeť 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT