Lokomotiva České Budějovice zakončila sezonu s 37 body na kontě a nikdo by teď nehádal, že po podzimu měla vážné starosti. „S jarem jsme byli naprosto spokojeni, protože po prvním zápase ve Velešíně, kde jsme od druhé minuty prohrávali, jsme měli sérii deseti utkání bez prohry. Uklidnili jsme se, ustálili sestavu a další porážka přišla až v předposledním kole (na hřišti vedoucí Nové Včelnice, pozn.). Na závěr zase parádní výsledek,“ rozplýval se Tomáš Choutka po derby se Čtyřmi Dvory (7:2).

Připomněl, že do deváté minuty si jeho tým vybudoval tříbrankový náskok a na hřišti dominoval. „Bylo jen otázkou, kolik gólů ještě dáme,“ poznamenal Choutka, jenž soupeřovu sestavu příliš nestudoval. „Abych řekl pravdu, tak já byl překvapen, že můj kamarád Tomáš Valta hraje za Ševětín! Myslel jsem si, že si proti němu zahraji,“ nesleduje Choutka detailně přesuny mezi týmy. „Sestavy soupeřů opravdu moc neřeším. My tentokrát byli v takovém laufu, že jsme se na ni nemuseli ohlížet. Když se daří, tak se daří,“ mnul si ruce.

Trochu popíchl na dálku Čtyřdvorské konstatováním, že si mohli odvézt desítku. V derby si oba brankáři vyzkoušeli, jak se kopou penalty, což dokresluje atmosféru posledního duelu sezony. „Náš gólman si o poločase řekl, že chce penaltu, že si ji půjde kopnout. A za tři minuty na mne byla penalta, takže jsem mu splnil, co jsem mu na očích viděl,“ vtipkoval Choutka, jenž byl o víkendu při chuti, a tak druhý den nastoupil ještě za béčko proti Mokrému - a vstřelil obě branky vítězů.

Takže si nevymýšlí, když o sobě s humorem prohlašuje, že je středním záložníkem s útočnými choutkami.