„Není mi už od pátku dobře,“ soukal ze sebe a upřesnil, že se o něj zřejmě pokouší chřipka.

Jeho hráči mu ale rozhodně nepřitížili, protože tým s několika pendly z prvoligového áčka (Křížek v bráně, Brazilci Lima a Hudson, v záloze Dolejš a v útoku Ondrášek) hrál od začátku s chutí i patřičným nasazením. „Slavia sice přijela se samými mladými kluky, ti ale tady potvrdili své ambice,“ zdůraznil domácí kouč.

Výpomoc pendlů z áčka vyzdvihl. „Většina z nich sice měla v nohách aspoň část poháru na Spartě, což bylo znát, přesto nám pomohli. Myslím, že jsme měli více ze hry a vyhráli zaslouženě,“ soudil.

Svými průniky z postu beka i pěkným gólem z trestného kopu zaujal mladý Jasanský, kterého trenér Šilhavý před pár dny vrátil do kádru áčka. „Má natrénováno, tudíž si víc věří,“ uvedl Lerch a dodal, že i další mladík Ondrášek potvrdil, že na áčko má. „Pro nás je to cenný hráč,“ podtrhl.

Až ve druhé půli přišel na hřiště Mašát, jenž hru oživil. „Role podhrotového hráče mu sedí,“ ocenil trenér Lerch.

Zatímco domácí měli posily z áčka, Slavia nastoupila i s několika dorostenci. Vůbec poprvé se představil 18letý gólman Malina, neboť Berkovec při zranění Romanovse a Hanuše kryl v Karviné záda Vaniakovi. V základu se objevil i nadějný Pázler, jenž dokonce dal vyrovnávací gól.

„Nepředvedli jsme špatný výkon, dobře jsme kombinovali, ale bohužel na tři body jsme nedosáhli, protože jsme dali o branku méně. Nemohl nastoupit Starý kvůli karetnímu trestu, další hráči jsou zranění, přesto jsme se soupeři, posílenému o hráče s ligovými zkušenostmi, herně vyrovnali,“ uvedl pro klubový web trenér Miroslav Janů.