Favorizované Teplice přijely na Složiště i s několika pendly a jeden z nich krátce po začátku dostal hosty do vedení – ve 12. min. se Dressler opřel do míče ze 30 metrů a na jeho nevídanou dělovku brankář Luksch nedosáhl.

Rychlý gól zřejmě favorita uklidnil až příliš, protože už za čtyři minuty to bylo 1:1, když Helešic z přímého kopu zpoza vápna rychle míč rozehrál na volného Škodu a po jeho nahrávce R. Kadlec zblízka vyrovnal. Z podobné situace padl osm minut nato i druhý gól Dynama, když Kalousek hledal Matouška, před nímž Zárybnický ve snaze míč odvrátit jej poslal ve kluzu do vlastní branky. Po půli se Teplice zlepšily, Šup trefil tyč a čtvrt hodiny před koncem znovu Dressler z přímého kopu vyrovnal.

Byť domácí mladíci o výhru v závěru přišli, trenér Roman Lengyel je chválil: „Kluci k tomu přistoupili zodpovědně a odmakali to. Sice jsme měli i štěstí a podržel nás v bráně Luksch, celkově ale spokojenost.“

Z kádru áčka vedle Hály, jenž hrává za juniorku často, se na hřišti objevil i rekonvalescent Helešic. „Oba nám pomohli, hráli výborně,“ chválil oba pendly trenér juniorky. „V půli si ale Hála řekl o střídání, píchalo ho ve svalu. Jeho absence byla znát, i proto možná Teplice po půli měly více ze hry,“ dodal Lengyel.

Šanci v juniorce dostalo i několik dorostenců. „Pro ně to byla zatěžkávací zkouška, ale spravili se s tím velice dobře,“ ocenil Lengyel, jehož svěřenci zakončí podzimní část soutěže na Spartě. „To je další silný soupeř, ale pokusíme se opět uspět,“ ujistil Roman Lengyel.

Devatenáctka Dynama po sérii čtyř výher v I. lize dorostu padla v Plzni až nečekaně hladce 1:5. „My do zápasu vstoupili koncentrovaně a už ve 21. minutě jsme vedli 2:0,“ uvedl pro klubový web plzeňský trenér Jiří Žilák. „Pak jsme však vypadli z role. Nebyli jsme důslední v dostupování na vlastní půlce, poztráceli jsme nějaké míče a Budějovice si vytvořily tlak a daly i břevno. Až další dva góly před půlí nás uklidnily,“ dodal.

Jihočeši jeli z Plzně zklamaní: „Plzeň má formu, ale mě spíše mrzí přístup našich hráčů,“ vraštil čelo trenér Pavol Švantner. „Nezachytili jsme začátek utkání a dostali během čtyř minut dva góly. Pak jsme se zvedli, Kuba Rauscher trefil břevno, ale třetí gól nás opět srazil,“ litoval Švantner. „V kabině byla pořádná bouřka a druhá půle už byla lepší,“ uzavřel kouč Dynama U19.