Díky gólům Kaňáka a Limy svěřenci trenérů Lercha a Čadka vyhráli budějovičtí mladíci zcela po zásluze 2:0.

Hráče Dynama k velkému náporu ve 14. min. nastartovala učebnicová akce: Mašát posunul míč do strany na Šímu, jenž ideálním prudkým centrem za beky vybídl rozběhnutého Kaňáka a ten sice ve skluzu napálil míč jen do vybíhajícího brankáře Michni, akce to ale byla vskutku vydařená. O tři minuty později to zkusil Šíma svou obávanou levačkou zdálky, míč ještě ve vzduchu zaplaval a brankář Michňa ho stačil vyboxovat jen s notnou dávkou štěstí. „Docela mi to sedlo, bohužel pak už jsem se ke střele ze střední vzdálenosti nedostal,“ litoval levonohý záložník, jenž i tak ale svým výkońem přítomného trenéra áčka Jaroslava Šilhavého určitě potěšil. Po dalších třech minutách se po spolupráci s Jasanským rychlonožka Kaňák šikovně zbavil ve vápně dvou protihráčů, a přestože jeho střela levačkou z úhlu vzdálenější tyč minula, dostalo se mu potlesku diváků.

Domácí měli v této fázi zápasu hru jasně ve své moci, nicméně gól se jim vstřelit nepodařilo. A jak už to někdy bývá, málem ho krátce před přestávkou sami dostali, Bořila v čisté šanci však Křížek skvělým zákrokem nepotěšil. „Už se opakuji, ale znovu se ukázalo, jak je pro nás důležité, když máme Křížka v brance,“ vyzdvihl trenér Jiří Lerch. Těsně před odchodem do šaten se ještě blýskl parádním volejem z těžkého úhlu domácí Bakala.

Gólů se diváci dočkali až v začátku druhého poločasu. Jasanského tečovanou střelu ještě brankář Bočok reflexivně vyrazil, v 50. minutě ale už byl po Kaňákově sólu už bezmocný – 1:0. „Udělali jsme poziční chybu, navíc gól soupeře nastartoval, přidali druhý a bylo po zápase,“ stýskal si trenér hostí Josef Hloušek. Tři minuty po Kaňákově gólu přetáhl Šíma míč z rohového kopu na delší tyč, Bočok máchl do prázdna a volný Lima si hlavou věděl rady – 2:0.

Dobrou příležitost dát gól poté měl znovu Jasanský, jenž se v 60. min. šikovně uvolnil v pokutovém území hostí, Bočok ale jeho ránu z úhlu vyboxoval. Boleslavský gólman se blýskl i čtvrt hodiny před koncem, kdy si poradil se Svátkovou dělovkou z trestného kopu.

Nezaháleli však ani hosté. V 82. minutě se výborně uvolnil Bořil, jeho dělovka ale Křížkovu branku přelétla. A ve 49. minutě – ještě za stavu 0:0! – dokonce pomohlo Křížkovi po Lemessově dalekonosném lobu břevno.

Branky: 50. Kaňák, 53. Lima. ŽK: Bakala, Svátek – Djalovič, Charuza. Diváci: 100. Rozhodčí: Kalenda – Černý, Kubr.

Dynamo B: Křížek – Lima, Novák, Peroutka, Jasanský – Bakala (66. Mácha), Homoláč, Mašát, Šíma (79. Pliška) – Svátek, Kaňák (84. Nekvinda).