Pro hosty měl zápas mimořádnou důležitost. „Nešlo jen o životně důležité, ale vyloženě existenční utkání,“ přiznal trenér Miloslav Kučera a při〜pomněl dopolední výhry béček Jablonce a Boleslavi. „I to jasně ukazuje, že tyto tři body pro nás mají cenu zlata,“ vyzdvihl. „Měli jsme štěstí, že první dvě střely na domácí branku skončily v síti. To bylo v zápase klíčové,“ dodal.

Také domácí kouč Zdeněk Staroba označil za klíčový začátek utkání. „Kdyby za stavu 0:0 střela Malého skončila gólem, mohli jsme hrát ze zajištěné obrany a chodit do brejků,“ litoval písecký trenér, že předpokládaná taktika vzala hned v úvodu zápasu za své.

Jeho tým totiž v sobotu nepřipomínal tu dravou štiku, kterou třetiligový nováček v drtivé většině zápasů byl. Ale za dané situace se zázraky nedaly čekat. „Poté, co hosté dali v první čtvrthodině dva góly, bylo hodně obtížné v této sestavě ještě s výsledkem něco dělat,“ uvedl písecký kouč.

Po Zušťákově gólu na 1:2 sice domácí vykřesali jiskérku naděje, třetí gól z penalty ji ale záhy uhasil. „Zda byla, či ne, se nechci vyjadřovat,“ odmítl Staroba možné spekulace.

Vyjádřil se též k tomu, proč dva hráči ze základu Skopalík a Kosobud byli jen na lavičce. „Kosobud měl tři žluté karty a já chtěl na defenzivním halvu zkusit Komárka, Skopalík se zatím s klubem nedohodl na prodloužení smlouvy.“

A ještě něco ze zákulisí: ve vipce po zápase byl i exbudějovický kouč Karel Musil – že by posila pro realizační tým?

Vítězné loučení?

Juniorka Dynama po půltuctu v K. Varech přijela se třemi góly i z Vlašimi, trenér Juráse¨k své hráče ale nezatracuje. „Ve Varech jsme v půli hráli 0:0, pak se ti mladíci sesypali. Ve Vlašimi proti vítězi ČFL nám chyběli Dobal a Mašát,“ připomíná, že dvě opory týmu měly stop pro karty. „Ve Varech zase nebyl Bambule.“

Juniorka jaro hraje v notně omlazeném složení. „Ti mladíci si na náročnou soutěž teprve zvykají. Tím spíš mě těší, že jsme se už výhrou s Jabloncem zachránili,“ připouští kouč B–týmu Dynama, že hrát poslední zápas s Náchodem o bytí a nebytí by bylo obtížné.

Po předehrávce ve Varech bude Dynamo B mít i derniéru dřív. „Náchod souhlasí s tím, že se na Složišti bude hrát už ve středu od 17 hodin,“ potvrdil v pondělí technický manažer Dynama Milan Čadek.