Vítězství 3:2 se ale nerodilo vůbec snadno. „Pro diváky to jistě byl hodně atraktivní zápas, viděli pět gólů a spoustu dalších šancí, pro nás to trenéry to byly trochu nervy. Ale před klukama klobouk dolů, že ani za nepříznivého vývoje, kdy dvakrát v zápase prohrávali, nesklopili hlavu a dokázali výsledek otočit," vyzdvihl trenér Jiří Lerch.

Jedním dechem však dodal, že velký podíl na výhře mělo šest posil z prvoligového áčka. „Fryšták, Škoda, Koreš, Dvořák, Hanzlík i Funda nám výrazně pomohli. Bylo vidět, jak moc svou kvalitou juniorskou ligu převyšují. Musím jim poděkovat, že nic nepodcenili a že k zápasu přistoupili tak, jak mají," ocenil Lerch.

Také Jablonec, jenž hrál na rozdíl od domácích na Složišti jen s hráči pod dvacet let, svou sílu potvrdil. „Pro nás to překvapení nebylo, to jsme věděli, informovali jsme se na ně," podotkl Lerch a zmínil i minulý duel mladíků Jablonce v Mladé Boleslavi: „Bolka měla osm hráčů z áčka, přesto jen se štěstím vyhrála o jediný gól."

Z juniorské ligy se nesestupuje, vydřené vítězství přesto Lerch uvítal. „Pro ty mladé kluky je dobře, když se jim daří. Když se prohrává, chuť do tréninkového procesu se snižuje. Psychická stránka je pro mladé hráče důležitá a já věřím, že právě našim kmenovým klukům vítězství nad tak silným týmem pomůže," uzavřel trenér juniorky Dynama.

Funda: Po té mé chybě mě vítězný gól těší dvonásob

Devatenáctiletý Jiří Funda v zápase mladíků Dynama v juniorské lize s Jabloncem (3:2) byl jedním ze šesti pendlů z prvoligového áčka, které trenéři Jiří Lerch a Karel Vácha tentokrát měli k dispozici.

První gól, co jste dostali, padl po vaší chybě. Byl jste rád, že jste to vítězným gólem napravil?

Samozřejmě, ten můj gól mě těšil dvojnásob. Při té malé domů to byla moje chyba, to se nesmí stávat.

Měl jste to na pravou nohu, to není vaše silnější noha, ne?

To je jedno, pravá, levá, to je úplně jedno. Tak to nemůžu kopnout, moje chyba.

Vedle gólu na 3:2, který jste dal sám, padl i váš druhý gól po vašem centru. Hledal jste z rohu Schertlera?

Chtěl jsem to dát na přední tyč a Šeťa tam naštěstí byl, takže to dopadlo dobře.

Juniorka teprve podruhé vyhrála a stejně jako proti Hradci i tentokráte zřejmě i díky tomu, že pendlů z áčka vás byla půlka mužstva. Je to tak?

Byl to dobrý zápas, nahoru dolů. Hodně náročný. Myslím, že rozhodlo, že jsme přece jen měli zkušenější tým.

Proti Slovácku v lize jste se do hry nedostal, uvítal jste tudíž i možnost jít za juniorku?

Rozhodně je to lepší, než kdybych vůbec nehrál. Zápasová zátěž je třeba a já na sobě musím makat dál.

Ligu jste teď nehrál, zato jste si předtím zahrál na českou dvacítku proti Holandsku.

Šel jsem na poslední čtvrthodinu a Zdeněk Linhart, co taky byl v nominaci, hrál víc než hodinu. Bylo to s klukama o rok staršíma, takže já byl rád i za těch patnáct minut. A vyhráli jsme 1:0, čehož si proti tak silnému soupeři hodně považuji.

Dynamo – Sokol Plavsko 22:1 (8:0)

Fotbalisté prvoligového Dynama se v rámci projektu Kopeme za fotbal střetli s účastníkem okresní soutěže Sokolem Plavsko a vyhráli vysoko 22:1. Zahrál si i kustod Radomil Procházka mladší – a dal dva góly.

Branky: 4., 34., 40. a 44. Vošahlík, 58., 60. 77. a 86. Hora, 56., 74. a 84. Machovec, 53. a 65. Škoda, 71. a 76. Procházka, 8. a 38. Funda, 6. Linhart, 24. Dvořák, 58. Benát, 63. Kalod, 87. Klesa – Bureš (11).

Dynamo: Fryšták (46. Hajdušek) – Dvořák (46. Klesa), Lengyel (46. Novák), Podstavek, Hanzlík (46. Machovec) – Volešák (46. Brunclík) – Vošahlík (46. Hora), Herzán (46. Benát), Koreš (54. Procházka), Funda (46. Škoda) – Linhart (46. Kalod).

Plavsko: Novotný – Jon, Heřmánek, Váňa, Prokeš – Vejsada, Bureš, Písař, Jeremiáš – Pouska, Kaštánek (střídali Konhefr, Trepka, Bureš ml., Strnad, Kačer).