I trenéra Jiřího Lercha výkon hostí překvapil. „My sice věděli, že Vltavín má zkušené a kvalitní mužstvo, přesto mě svou hrou překvapil,“ kroutil hlavou domácí kouč. „I tak si ale myslím, že jsme v první půli sílu soupeře eliminovali. Dali jsme brzy i vedoucí gól, bohužel druhý gól, který by naši mladí hráči na uklidnění potřebovali, jsme už nepřidali,“ mrzely ho některé neproměněné možností, které jeho hráči v úvodu zápasu měli.

První čtvrthodinu totiž budějovičtí mladíci sehráli jako z partesu a už ve třetí minutě měli Kaňák a vzápětí i Klavík slibné příležitosti. Gól ale dal až deset minut nato Timm.

Do poločasu ještě hráči Dynama hosty z Prahy do tlaku, natož do větší šance nepustili, zato ve druhém poločase už se po většinu času převážně jen bránili. „Dostali jsme se pod obrovský tlak, soupeř nás přehrával uprostřed hřiště i po stranách. Byly to neskutečné nervy,“ připustil Lerch.

Pražané si po poločase připravili řadu vyložených šancí, pozorného Křížka v brance ale nepřekonali. „Někdy jsme odolali jen díky tomu, že jsme měli obrovské stěstí,“ připustil trenér juniorky.

„Za tu bojovnost jsme si ale vyhrát zasloužili,“ usoudil Jiří Lerch, jehož svěřenci přečkali v nervydrásajícím závěru i dvě střely, které jen těsně minuly vždy vzdálenější tyč Křížkovy branky (v 87. minutě lízla tyčku tečovaná Sochova rána, dvě minuty nato šel vedle i Kozákův lob). Naopak v posledních vteřinách zápasu domácí své vydřené vítězství pojistili: Koutný vybojoval míč a Stráský ho z vápna poslal přesně k tyči – 2:0.

„Byly to vydřené body, stálo nás to spoustu sil,“ uznal Lerch a ocenil i přínos střídajících hráčů. „Hlavně Nitrianský hru oživil a měl velký podíl na tom, že jsme se v závěru zvedli,“ vyzdvihl.