Pozornost fotbalových fanoušků v kraji bude určitě poutat jarní část třetí ligy, ve které má jihočeský fotbal dvě postupová želízka v ohni: Sezimovo Ústí totiž za vedoucím tandemem Ovčáry – Hlavice zaostává o jediný bod, navíc jen o dva zpět čeká na svou příležitost čtvrtý Písek!

Poučí se?

V Sezimově Ústí se přes zimu prakticky v hráčském kádru žádné změny nekonaly: akorát brankář Ducheček ukončil své hostování a z pražské Dukly za něj přišel Jakubov.

Zimní přípravu si svěřenci trenéra Luboše Zákostelského zpestřili účastí na turnaji na Vyšehradě, kde se bez porážky probojovali až do finále, ve kterém podlehli 0:1 Kunicím, které v „jihočeské“ divizní A–skupině přezimovaly na druhé příčce.

Ambicióznímu mužstvu, ve kterém hraje celá řada fotbalistů z pražských klubů, podlehli fotbalisté Sezimova Ústí i týden nato v předligové generálce. To už trenéra Zákostelského donutilo zvednout varovně prst: „Dvojí prohra s divizními Kunicemi je pro nás samozřejmě varováním. Můj pohled na tyto zápasy je však takový, že výkony Kunic nejsou divizní, ale spíše třetiligové. Mají v kádru řadu fotbalistů, kteří hráli druhou či třetí ligu,“ uvedl kouč S. Ústí, jedním dechem ale dodal, že v obou utkáních jeho tým měl vyhrát. „Oba ty zápasy jsme totiž měli pod kontrolou, měli jsme v nich i více šancí než soupeř, ale bohužel jsme je neproměňovali,“ posteskl si. „Naopak jsme po zcela banálních chybách v obraně inkasovali. Před prvním mistrovským zápasem, v němž nás v Plzni nečeká nic jednoduchého, snad přišlo tedy varování včas,“ uzavřel.

Juniorka plzeňské Viktorie patřila na podzim k nejlepším a v tabulce nasbírala jen o tři body míň než tým Luboše Zákostelského. Utkání Plzeň B – S. Ústí se bude hrát v neděli od 10.15 na umělce v Luční ulici.

Posílený Písek

Přestože fotbalisté FC Písek na podzim uhráli o dva body míň než Sezimovo Ústí, většina expertů je pasuje na nejvážnějšího kandidáta postupu. Přitom Písek na podzim vstoupil do třetí ligy hodně rozpačitě, takže vedení klubu dokonce sáhlo k výměně na trenérském postu.

Dosavadního kouče Starobu vystřídal Karel Musil, jenž předtím úspěšně působil v juniorce Dynama, předtím vedl i Prachatice ve II. lize a naposled působil i jako Tobiášův asistent v Gambrinus lize.

Po Musilově příchodu se písečtí fotbalisté rozjeli ke stíhací jízdě, díky níž se jim podařilo dotáhnout na čelo tabulky. V zimě sice z Písku zakončil své působení zkušený Jendruščák, jenž se vrátil do Mostu, za něj ale přišel z béčka Slavie neméně zkušený Held. Vítanou posilou by měl být i záložník Michal Mašát, jenž řadu let dělal kapitána v juniorce Dynama a za trenéra Straky byl celý rok i v prvoligovém týmu. „Kádr se určitě zkvalitnil, vedení klubu odvedlo dobrou práci,“ pochvaloval si Musil v rozhovoru pro Písecký deník. „Teď už bude jen na nás, abychom dokázali kvalitu přenést i na hřiště.“

Do jarní části ČFL vstoupí Písek sobotním těžkým utkáním v Edenu s juniorkou Slavie (10.15). K dispozici už bude uzdravený kanonýr Jan Zušťák, jenž v generálce s Příbramí B přispěl gólem k výhře 4:1. „Na marodce ale stále je brankář Samoel, po operaci menisku je Hrbáč a natažené vazy v koleni má Malý,“ uvedl před sobotní premiérou Musilův asistent Ladislav Bernát.

V sobotu na Hluboké

Na juniorku Dynama na rozdíl od S. Ústí a Písku, které mají postupové ambice, čekají na jaře ve III. lize spíše starosti se záchranou. Tím spíš, že přes zimu tým ze Složiště zase o něco omládl: Svátek si to namířil do Vlašimi, Mašát do Písku, Tischler do Pardubic, Pliška do Č. Krumlova a Nekvinda do Tábora.

V přípravě ale omlazená juniorka podávala slibné výkony a trenér Jiří Lerch věří, že jeho svěřenci dobrou formu potvrdí i v sobotní premiéře s Českou Lípou. „Soupeř to není lehký, ale já věřím, že kluci se s tím porvou a že mají na to, aby vyhráli,“ zdůraznil Lerch, jenž bude postrádat zraněné Bakalu a Slámu, zato ale bude mít k dispozici z áčka ligové pendly Limu, Laštovku a Jasanského.

Domácí hřiště bude mít juniorka Dynama v sobotu od 10.15 výjimečně na Hluboké. „Odehráli jsme tam minulý týden generálku s Hlubokou, umělka je tam pěkná, v tom by neměl být problém,“ míní Lerch.