Trenér Roman Lengyel, jenž se přesunul na post hlavního kouče juniorky poté, co Petr Skála přešel jako trenér brankářů k áčku, označil výhru Příbrami za zaslouženou. A to přesto, že první gól hned v úvodu zápasu juniorka Dynama dostala poměrně lacino a poté gólem do šatny Tomášek po rohovém kopu díky svému důrazu vyhrál souboj s gólmanem hostí a dokázal vyrovnat na 1:1.

„Příbram byla lepší a vyhrála zaslouženě," konstatoval trenér juniorky Dynama a vyzdvihl výkon exbudějovického útočníka Zdeňka Linharta. „Vpředu nám dělal hodně potíží, protože když v této kategorii nastoupí nějaký zkušený hráč, vezme to na sebe a soupeři s ním mají velké problémy," poznamenal a jedním dechem k domu dodal: „Platí to tím spíš pro tým, který je hodně složen z dorostenců, jako to teď máme i my."

Líp se o víkendu po zápase svého týmu hovořilo Pavolu Švantnerovi, jenž vede v I. lize dorostu devatenáctku Dynama. Ta si v sobotu na Složišti s Olomoucí poradila až nečekaně jednoznačně 3:0.

Mladíci Dynama tak udělali možná rozhodující krok na cestě k úniku z nebezpečného pásma, do něhož letos patří poslední čtyři příčky (dva poslední týmy sestupují a další dva celky čeká baráž o udržení).

„Je to hodně důležité vítězství a ty tři body byly pro nás vlastně povinností. Dokud ale nebudeme definitivně za vodou, nechci se radovat předčasně," krotil emoce trenér devatenáctky Dynama a dodal, že ještě nějaký ten bodík jistoty jeho tým potřebuje. „Kdybychom uspěli před týdnem v Jihlavě, zřejmě by nám teď s Olomoucí stačil i bod."

Své hráče za výkon proti Olomouci pochválil. „Bylo znát, že jdou do utkání s cílem jednoznačně vyhrát. Od začátku se snažili soupeře zatlačit a z jejich aktivity pramenily i brankové šance, které jsme už do půle měli," měl trenér Švantner jistě na mysli třeba úniky Chylíka a Pařízka či sólo Kalouska.

V předposledním kole ligy dorostu hraje devatenáctka Dynama v sobotu v Ostravě.

Kalousek proti Třinci debutoval ve II. lize

Máte za sebou první zápas ve II. lize, a byť jste byl na hřišti jen pár minut, té šance si asi považujete. Je to tak? „Určitě, ty pocity jsou skvělé. Jsem rád, že jsem tu příležitost dostal a že jsem se mohl alespoň na tu chvíli na hřišti ukázat."

Kdy jste se s Kubou Pařízkem a Martinem Šplíchalem dozvěděli, že proti Třinci půjdete do nominace? „Trenér nám to sdělil v sobotu po našem zápase s Olomoucí v lize dorostu."

Ten zápas vám mimochodem vyšel parádně, porazit Olomouc 3:0, to se cení… „Byl to pro nás hodně důležitý zápas a samozřejmě jsme měli radost, že jsme ho zvládli."

Jistě i proto, že jste tím vítězstvím zřejmě už definitivně unikli v tabulce z nebezpečného pásma? „Dá se to tak říct, i když nám ještě chybí bod jistoty."

Přitom jste v lize dorostu aspoň doma nehráli špatné zápasy… „Taky si myslím, že jsme hráli hodně slušné zápasy, ale chyběla nám koncovka a dávali jsme málo gólů."

To je pravda, i naposledy s Olomoucí jste spoustu šancí spálili… „Přesně tak, už v půli jsme mohli vést nejmíň 3:0 a mohli dohrávat úplně v klidu."

Vaše nejbližší přání? „Zvládnout s dorostem úspěšně naše poslední dvě utkání v Ostravě a s Plzní. A pak, pokud by to vyšlo, pokusit se dostat do přípravy s áčkem."