Českobudějovický odchovanec a bývalý kapitán fotbalistů Slavie Praha působil v A–týmu Dynama jako asistent trenéra Pavla Tobiáše, nyní tedy přechází k třetiligové rezervě. „Trenér Jurásek odchází na vlastní žádost,“ sdělil na webových stránkách budějovického klubu generální manažer Dynama Jiří Kotrba, dle něhož dal Jurásek přednost civilnímu zaměstnání.

Ve své funkci asistenta trenéra a vedoucího B–týmu Dynama ukončil i Ladislav Bernát, jenž minulý víkend už nejel s mužstvem do K. Varů. Do konce příštího týdne chce vedení klubu realizační tým juniorky doplnit.

Jiří Lerch novou funkci bere jako velkou výzvu. „Věřím, že po dvou letech působení ve funkci asistenta jsem už nějaké zkušenosti získal. Ať už od Karla Musila, nebo potom od Pavla Tobiáše,“ poznamenal pro Deník nový šéftrenér juniorky Dynama. „Spoustu trenérů jsem zažil jako hráč, takže větší odpovědnost sice cítím, nějaké přehnané obavy ale nemám,“ ujistil.

Za výhodu označuje skutečnost, že nejde do neznáma. „Kluky znám a na práci s nimi se velice těším,“ uvedl Lerch, jenž se bude juniorce naplno věnovat, dál ale by měl působit jako jeden ze dvou Tobiášových asistentů v áčku.

Už v sobotu ráno na Jiřího Lercha čeká v nové funkci ostrá premiéra: béčko Dynama se střetne od 10.15 hodin na Složišti se Sokolem Ovčáry, který v pěti dosud odehraných kolech III. ligy ještě nepoznal hořkost porážky. „V týmu dle mých informací jsou jak zkušení hráči, tak nadějní mladíci, kteří přišli z Boleslavi či ze Slavie. Je to hodně ambiciózní nováček,“ podotkl Lerch.

Počítat může i s výpomocí z áčka. „Půjdou s námi Křížek a Jasanský, oba by měli pro nás být velkou posilou,“ pochvaloval si nový šéftrenér juniorky. „Přání je jasné, vyhrát,“ uzavřel.

Též v sobotu od 10.15 hraje ve III. lize doma i Písek s Královým Dvorem, zatímco S. Ústí jede v neděli do České Lípy.