Zatímco na podzim Sokolov jako jediný ve II. lize nepoznal hořkost porážky, na jaře z posledních tří utkání uhrál jen hubený bod za remízu doma s posledním Vyšehradem. Naposledy sice ve Znojmě s lídrem tabulky vedl 1:0, po pauze ale dostal dva góly a padl 1:2.

Dynamo na podzim v Sokolově hrálo 3:3, v odvetě by svěřenci trenéra Davida Horejše ale doma rádi zvítězili. „Čeká nás další silný soupeř, pokud kluci ale odvedou podobný výkon jako s Karvinou a navíc se vyvarují chyb v defenzivě, měli bychom uspět," podtrhl mladý trenér Dynama.

Věří si i hráči. „Máme silný útok, a když půjdeme do zápasu se Sokolovem s pokorou a elánem, věřím, že urveme tři body," dal se slyšet pro klubový web záložník Jiří Mareš, jenž v pátek zvyšoval na 4:2.

Zřejmě i vzhledem k úterní dohrávce trenéři Dynama naordinovali tréninky i na oba víkendové dny. „Samozřejmě, že přípravu přizpůsobíme tak, aby se kluci stačili zregenerovat a na Sokolov jsme šli zase v plné síle," podtrhl Horejš.

Zda by v úterý proti Sokolovu už mohl být k dispozici některý z marodů, si Horejš den před utkáním nebyl jist. „Až na předzápasovém tréninku uvidíme, jak na tom Novák či Opluštil jsou," přemítal před pondělním podvečerním tréninkem.

Do zápasu Dynamo půjde s cílem vyhrát. „Jak proti Třinci, tak s Karvinou jsme dokázali, že budeme mít na jaře sílu. I proti Sokolovu opět chceme hrát ofenzivní, agresivní a náročný fotbal. Jsem rád, že jsme schopni takovým stylem hrát a dávat góly. A samozřejmě chceme i zvítězit," ujistil trenér David Horejš.

Čavoš: Věříme si, chceme vyhrát
České Budějovice – Do střelecké listiny se jednadvacetiletý záložník Patrik Čavoš, jenž v zimě přišel do Dynama ze Sparty na hostování, v osmibrankové přestřelce Dynama s Karvinou (4:4) sice nezapsal, ve fotbalovém galapředstavení na Střeleckém ostrově ale přesto patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

Dali jste čtyři góly, přesto jste nevyhráli. Hodně to mrzí?

Dostat dva góly v posledních deseti minutách, to by se nám stávat nemělo. Jsou to individuální chyby v obraně, těch bychom se měli vyvarovat. Dva body jsme ztratili úplně zbytečně.

Dle trenéra vám dělaly potíže centrované míče do vápna.

Už gól na 1:1 jsme po takovém centru dostali. Rychle jsme vedli 1:0 a měli to ve svých rukou, ale pak dostaneme tak zbytečný gól. To ale byly všechny čtyři góly, které jsme dostali. Všechny byly vlastně z ničeho. Oni přitom snad ani čtyři střely na bránu neměli, akorát nějaké ty centry. Přitom jsme si říkali, že je nesmíme pouštět do žádných standardních situací, že mají silné útočníky. Že oni nehrají tak kombinačně, ale dlouhé balony za obranu na ty dva vysoké útočníky. Bohužel jsme to nepohlídali.

Bylo znát, že vzadu chyběl Pavel Novák?

To si já netroufám hodnotit… Byl nemocný, hrát nemohl. Třeba by nějakému gólu zabránil, třeba ne, to je těžko říct.

Ve středu hřiště jste Karvinou přehrávali, navíc tři ze čtyř vstřelených gólů dali záložníci. Zdá se, že trenéři našli ve středové formaci optimální složení?

Jsme tam tři mladí a s námi Peťa Benát s Honzou Šimákem, ti mají zkušeností na rozdávání. Myslím, že jsme si docela sedli. Já mám za úkol to tam odběhat, kondici mám dobrou, a tak se nešetřím a snažím se to odmakat.

Že vám ani čtyři góly na výhru nestačily, vás očividně mrzí. Na druhé straně, diváci si přišli na své – a že jste dali čtyři góly, není jen tak, vždyť Karviná předtím v osmnácti zápasech dostala jen sedm gólů a odsud si vezla rovnou čtyři!

Že se nám směrem dopředu tak daří, nás samozřejmě těší. Troufnu si říct, že útočnou fázi máme teď ve druhé lize jednu z nejlepších. Víme, že góly umíme dávat, ale taky jsme si říkali, že budeme hrát vzadu na nulu, a to se nám bohužel nepodařilo.

Možná, kdybyste v první půli, kdy jste byli jasně lepší, dali ještě o gól víc, že byste ty tři body měli.

Měli jsme tam před půlí i trochu smůly, Ríša Kalod dal břevno a místo na 3:1 jsme vzápětí dostali zase takový blbý gól na 2:2… V kabině jsme si ale řekli, že na ně vlítneme, a to jsme taky udělali a dali dva góly. Jenže jak už jsem říkal, nepohlídali jsme si to a sami jsme si ten zápas pokazili.

Nic to ale nemění na tom, že diváci určitě odcházeli spokojeni. Hráli jste fotbal, jaký se jim musel líbit!

To asi máte pravdu a snad lidí bude na naše zápasy chodit víc a podrží nás.

Třeba hned proti Sokolovu?

Přesně tak. Sokolov hraje nahoře, ale na jaře se mu tolik nedaří. Věříme si a chceme vyhrát.