Bez výraznějších změn v hráčském kádru, s novou rodinnou tribunou a s cílem navázat na loňskou úspěšnou sezonu jdou fotbalisté Dynama do nového ročníku I. ligy.

Tak nějak by se v kostce dalo shrnout to, co zaznělo na středeční předligové tiskovce.

„Mužstvo jsme výrazně doplnili před rokem a je třeba vidět, že nás ty příchody stály spoustu finančních prostředků,“ připomněl hned v úvodu generální manažer Jiří Kotrba s tím, že část z těch peněz ještě klub splácí. „Proto jsme se letos zaměřili spíše na své odchovance,“ dodal.

Posily od sousedů

Přesto dva přestupy z I. ligy, byť slovenské, Dynamo uzavřelo: ze Slovanu přišel útočník Lubomír Meszároš (30 let) a z B. Bystrice stoper Marián Jarabica (20).

„Meszároš je velice zkušený útočník, jenž odehrál dvanáct zápasů i za slovenskou reprezentaci, hrál i v Řecku a Turecku a v dresu Slovanu nastřílel spoustu ligových gólů,“ přiblížil zkušenějšího ze dvou nových hráčů svého týmu trenér Pavel Tobiáš, jenž si hodně slibuje i od Jarabici. „To je hodně mladý hráč, potřebuje ještě potrénovat, ale i on reprezentoval,“ zmínil mladíkovu nominaci do slovenské jedenadvacítky.

Dobře se po návratu z hostování z Čáslavi jeví i Petr Dolejš. „Je alternací za Hudsona, v přípravě hrál dobře,“ chválí mladého halva Tobiáš. Z hostování z Čáslavi se vrátil i útočník Ondrášek, z juniorky byl přeřazen nadějný Timm.

Trenér Tobiáš vzhledem k dobrým zkušenostem s hostováním potvrdil, že možná ještě někdo z mladíků na hostování odejde. „S vedením jsme se ale dohodli, že vše zvážíme až po nedělní ligové premiéře s Jabloncem,“ podtrhl.

„Máme dvaadvacet hráčů, z toho jich je půlka do třiadvaceti let a je jasné, že všichni se asi v tuto chvíli tady neuplatní. Je třeba citlivě vybrat ty, kteří by potřebovali ještě malinko povařit, a poslat je někam, kde by pravidelně hráli,“ sdělil Deníku trenér Dynama, jenž považuje současný hráčský kádr za kvalitní. „Máme silný tým a věřím, že to potvrdíme i v lize,“ zdůraznil.

Tu Dynamo začne už v neděli, kdy se od 17 hodin na Střeleckém ostrově představí ambiciózní Jablonec. „Věřím, že ten zápas zvládneme, že ty tři body uhrajeme a že úspěšně zvládneme i další zápasy,“ dal se slyšet kapitán týmu David Horejš, jenž se sice dává po zranění dohromady, ale v neděli chce hrát. „Všichni už se o Jablonci bavíme a na ligu se hrozně moc těšíme,“ ujistil.

Dárkem pro fanoušky je vybudování nové rodinné tribuny. „Je tam dvě stě míst pro rodiny s dětmi, které tam najdou řadu zábavných atrakcí. Chtěli bychom zajistit, aby se fotbal u nás stal zábavou pro celou rodinu,“ uvedl obchodní manažer Radim Šupka.

Mužstvo dle Jiřího Kotrby nemá vypsány prémie za to, na jakém místě v lize skončí, trenér Tobiáš nicméně týmové cíle odtajnil. „V kabině se bavíme o pohárech, když hovořím s vedením klubu, tak o záchraně,“ pravil rozesmátý kouč. Poté ale s vážnou tváří dodal: „Loni jsme skončili v lize desátí, takže níž bychom letos být rozhodně nechtěli. Hlavně ale bychom chtěli udělat další krůček dopředu v našem herním projevu.“