Dal jste důležitý první gól zápasu a na pečetící branku na 3:1 jste Paseckému ideálně nahrál. Takže spokojenost?

Když se na to kouknu z tohoto pohledu, spokojen určitě jsem. Gól jsem chtěl dát, protože už v Příbrami mě mrzelo, že jsem svou šanci nevyužil. Teď jsem do toho tudíž šel s tím, že ten gól prostě dám, že ho chci dát a naštěstí jsem se aspoň jednou trefil.

A co ta asistence?

Ta situace si nic jiného nevyžadovala. Byl tam dobrý náběh Pasiho do ideálního prostoru, takže nebyl důvod mu tam nepřihrát. Nechci říct, že tím bylo o naší výhře rozhodnuto, protože soupeř tam ještě měl nějaké situace, podle mě už jsme ale zápas zaslouženě dovedli k výhře.

Za stavu 3:1 jste po pasu Hrachovce měl velkou šanci přidat čtvrtý gól. Proč to nevyšlo?

Já si na něj křikl a on mi dal výborný balon, já si to i dobře dal do pohybu, nemusel jsem zpomalovat, jenže bohužel jsem to poslal kousek vedle tyče do autu. Myslím ale, že bych to měl proměnit.

Zdálo se, že po třetím gólu jako byste už jen duel dohrávali. Byl to jen dojem, anebo vám docházely síly?

Máte pravdu, že poslední půlhodinu mi to přišlo jako takový líný zápas. Jako by se ani nám, ani soupeři už nechtělo běhat. Sice se to nezdá, ale přece jen změna počasí ze zimy na jaro tu byla. Navíc ještě na umělce, kdy to hřeje a nohy tvrdnou. Řekl bych ale, že jsme hru kontrolovali. A hlavní je, že jsme vyhráli.

Co vy osobně? Neprojevilo se, že jste v zimě dost dlouho marodil?

Já přípravu začal bez potíží, za dva týdny mě ale začal zlobit zadní stehenní sval, byl jsem se s tím léčit i v Praze. Už se to ale zdá být dobré, už čtvrtý týden trénuji a chodím za juniorku. Potřebuji co nejvíc hrát a dostat se zase do fyzické kondice. Teď jsem ráno trénoval s áčkem a odpoledne s juniorkou. To určitě není na škodu, vytížení mám.

Áčko hraje v pátek doma s Karvinou. Myslíte, že byste aspoň na lavičce už mohl být?

Těžko říct, sestava se řeší i podle postů a záložníků v áčku je teď dost. Klukům budu držet palce a věřím, že Karvinou porazí. Já hlavně musím dobře trénovat, a když budu zdravý a taky trpělivý, tak věřím, že ta šance přijde.

Písku, kde jste na podzim hostoval, se na jaře docela daří. Zaregistroval jste to?

Na Písek koukám, výsledky sleduji a jsem s některými kluky i v kontaktu. Že se jim daří, mě těší. Teď však jsem v Dynamu, kde jsem v zimě prodloužil i smlouvu a doufám, že když mi bude držet zdraví, že se tady prosadím. Už je nejvyšší čas.