Před sobotním zápasem Dynama s Příbramí (14 Střelecký ostrov) odpovídal Kalod na doraty Deníku jižní Čechy.

Do ligy jste naskočil po delší pauze, hodně jste se těšil?

Pochopitelně, ta chuť tam byla veliká. Sedm týdnů bez fotbalu, to je hodně dlouhá doba. Moc jsem se těšil.

Že byste si na hrotu ale nějak moc zahrál, to asi ne, co?

Řekl bych, že nohou jsem se ani nedotkl míče… Spíš to bylo o osobních soubojích, hráli jsme v deseti a byli pod tlakem. Důležité bylo, že jsme nedostali gól. Já si to vpředu aspoň trošku odběhal.

V deseti jste byli skoro celý zápas, ale už jste na to prý zvyklí…

To je pravda, už jsme si to vyzkoušeli s Boleslaví a dokonce jsme vyhráli. Lepší ale bude, když si na to raději moc zvykat nebudeme…

Bod z Jablonce ale jistě berete?

Určitě. Kdyby to někdo řekl před zápasem, že povezeme bod, všichni by byli spokojeni. A když jsme ho vezli, tak jsme spokojeni taky byli.

Zmínil jste tu svou nucenou pauzu. Bylo těch sedm týdnů bez fotbalu hodně dlouhých?

Je to dlouhé. Týden dva, budiž, to se dá vydržet. Jak je to ale déle, trvají ty dny nekonečně dlouho.

Nicméně původní odhady hovořily o ještě delší přestávce. Ty nejvíce pesimistické až o celém podzimu…

To je pravda, v úvahu přicházela i operace a počítalo se nejméně se třemi měsíci. Nakonec se to zvládlo bez operace a já se vrátil dřív, než se původně čekalo.

Vy jste zpočátku prý jezdil i do Prahy na nějaká cvičení s Martinem Janouškem, jenž se stará o tenisty, kde jsou taková zranění běžná. I to vám pomohlo?

Je to možné, ale i tady se mi všichni věnovali a já jim za to děkuji.

Prvně jste si zahrál v pouťáku proti Plavsku. Posloužilo vám to k otestování, jak na tom jste?

Ale jo, bylo to dobré. Byli jsme rozděleni na dvě party a já naskočil po poločase na hrotu s naším kustodem Ráďou Procházkou. A docela nám to šlo… (úsměv) A jeden z té dvacítky gólů, co jsme dali, byl dokonce i ode mě…

Teď v sobotu Příbrami tolik gólů doma asi nedáte, ale brali byste asi i tu nejtěsnější výhru, ne?

To bude úplně jiný zápas, hodně důležitý. Navíc mezi Budějovicemi a Příbramí je taky určitá rivalita. Bude to asi hodně prestižní utkání.

V lize jste spolu s Příbramí minulou sezonu nehráli, ale loni na podzim jste si zahráli v poháru. Vybavujete si ten zápas?

Vím, že to skončilo bez gólů a že jsme prohráli na penalty. Já si teď ale nejsem jistý, jestli jsem vůbec v tom zápase hrál, anebo ne… Ale vlastně ano, nastoupil jsem a to hned od začátku. Vzpomínám si totiž, že na mě hrál Tomáš Zápotočný a že jsme se spolu trošku okopávali…

A co proti Příbrami v lize?

Ještě za Žižkov jsme hráli u nich, vedli jsme 2:0 a nakonec 2:3 prohráli. Něco takového si teď v sobotu v žádném případě dovolit nemůžeme. Je to důležitý zápas a nálada v kabině je výborná a bojová. Myslím si, že to zvládneme a že odvedeme podobně dobrou práci jako v Jablonci.