Fotbalista Fenin bude hrát za Kovářov. O jeho novém angažmá už Deník informoval. Jednoho z nejlepších kamarádů z fotbalového prostředí má na jihu Čech. Jeho jméno velice dobře znáte. Jmenuje se Petr Benát. Šéf akademie českobudějovického Dynama vzpomíná na společné působení v Teplicích. "O Martinově příchodu do Kovářova jsem věděl už nějaký čas," usmívá se Benát. "Jsme spolu v kontaktu. Naposledy hrál Fenin v Praze, teď bude hvězdou Kovářova v I. A třídě. "Naposledy hrál v Řeporyjích, teď kývl Kovářovu. Bydlí v Praze, na hřiště to má pětačtyřicet minut," popisuje Benát, který je o sedm let starší. "My spolu začínali v áčku Teplic," vzpomíná Petr Benát. "Mně bylo třiadvacet, jemu šestnáct. Já přišel z béčka. Letěli jsme na Kyp, na hotelu jsme na sebe zbyli, od té doby jsme velcí kamarádi."

Pochopitelně i Beny, jak mu kamarádi říkají, vnímal Feninovy aféry. "Martin je fajn kluk. Kdo ho zná, tak by mi to určitě potvrdil. Kdo nás zná oba, tak se vždycky diví, že jsme každý úplně jiný," dodal s úsměvem.

Martin Fenin v areálu Složiště v Českých Budějovicích
Bulvárně jsem na špici, směje se Fenin. Poprvé trénoval s Kovářovem!

Fotbalově se v Kovářově určitě mají na co těšit. Klub je s pěti body poslední. Teď přijde jeden z největších talentů českého fotbalu uplynulého půlstoletí. "Martin byl obrovský talent," říká Petr Benát bez sebemenšího zaváhání. "Debutoval v zápase ve Zlíně v šestnácti letech." Tomuto klubu později vstřelil, už pod trenérem Nevrlým, svoji první prvoligovou branku. V základní sestavě Teplic poprvé nastoupil pod trenérem Marečkem v utkání proti Blšanům. "Byl obrovský talent, extrémně šikovný fotbalista, to potvrdil i na mistrovství světa dvacítek v roce 2007, kde se stal vicemistrem světa."

Podle Benáta se Fenin prezentoval na hřišti vždy ofenzivním pojetím. "Útočník. Gólový hráč. Taková devítka. Technicky byl skvěle vybavený. Nebyl úplně rychlostní typ, ale nebyl ani pomalý fotbalista. V situacích jeden na jednoho byl geniální."

Přesvědčit se o tom poprvé mohou příznivci jihočeského fotbalu v I. A třídě ve skupině B v neděli 24.3., kdy Kovářov vyrazí na 15.00 do Mladé Vožice.


Načítám tabulku ...