V I. B třídě osiřely celky Srubce a Ledenic. Někde jen nakrátko, jinde mají starosti. „Trenéra zatím nemáme, všechno je v jednání,“ sdělil ledenický Zdeněk Vitoušek.

Ve Srubci se změnilo vedení klubu, trenér Mičan záhy vyslyšel nabídku Borovan a jeho místo zaujal František Šturma. „Byl už představen na valné hromadě,“ podotýká nový předseda Slavoje Václav Bouřil a svou volbu vysvětluje: „Chtěl jsem, aby někdo pokračoval v práci, kterou jsem tu jako trenér udělal, a proto jsem hledal lidi, s nimiž se mi bude dobře spolupracovat.“ Včera večer mělo zaznít, zda Ivan Kačírek ve Srubci kývne na post asistenta. „Neřekl ne. Jeho i Franty Šturmy si vážím jako lidí i bývalých hráčů a myslím, že bychom se domluvili, aby to fungovalo, jak má,“ věří Václav Bouřil.

Fotbaloví činovníci si neodpočinou ani v létě… Zlivské opustil kouč Roman Švec a klub za něj – zatím bezvýsledně – hledá náhradu. „Žádnou další informaci k tomu nyní nemám,“ omlouval se šéf zlivského fotbalu Jan Skala.

Václav Hojdar po trenérské výpomoci, jak avizoval, vyklidil lavičku Čtyř Dvorů. „Pan Hojdar skončil, to je pravda, nového trenéra k áčku sháníme. Zatím nikoho nemáme. Po pondělní schůzi v tomto směru není nic nového,“ uvedl funkcionář SK Čtyři Dvory Zdeněk Osvald.

Naopak rychle a k plné spokojenosti vyřešili trenérskou otázku v Borovanech. Po odvolání Ladislava Klimeše provedl nováčka zbytkem jarní sezony Jan Vodhánil, ale minulý týden se jako staronový hlavní kouč opět chopil taktovky Miroslav Mičan.

Po dvou sezonách se rozloučil s Olešníkem František Řezníček. „Není to žádné překvapení, dopředu jsme byli domluveni, že skončí. Chce si od fotbalu odpočinout,“ vysvětluje změnu u kormidla předseda Martin Lafata.

Olešník neponechal nic náhodě a pohotově sehnal náhradu. „Trenéra máme, od nové sezony povede tým Radek Šíma. Hrával tu v nejlepší éře olešnického fotbalu. Známe se, tak jsme ho oslovili a on nabídku přijal,“ doplňuje Lafata s tím, že hrajícím asistentem zůstává Zbyněk Rys.

Kamenný Újezd, sestupující z I.A třídy, se zrovna včera mohl pochlubit čerstvým úlovkem. „Trenérský post máme vyřešen. Milan Frnka skončil a po ranní domluvě u nás nastoupí pan Brozman, což je, myslím, velká ryba,“ mnul si spokojeně ruce manažer fotbalistů Kamenného Újezda Jiří Vaník.

Nový kouč bude hráčům Sokola představen na prvním tréninku 12. července, kdy odstartuje letní příprava. „Známe se léta, mnohokrát jsme spolu na téma trénování v Kameňáku hovořili a tentokrát jsme konečně plány proměnili v realitu,“ potěšilo manažera Jiřího Vaníka.