Načítám tabulku ...

Dopoledne si nejprve pustí online výuku na počítači, pak se vydá na stadion.

Sám.

Bez spoluhráčů.

Taková je doba.

Jakub Zevl není klasickým kanonýrem, ale pracuje na tom, aby se jím stal. „Občas nějaký gól dám,“ pousmál se fotbalista, který byl zařazen do Regionální fotbalové akademie Fotbalové asociace České republiky. V soutěžních zápasech se lepší každou odehranou minutou.

Na hřiště přivádí v žákovské lize velmi často černobílý tým Dynama s páskou na ruce. Trenéři mu svěřili roli kapitána.

V sezoně dal dva góly.

Oba z penalty. Jeden Slavii, jeden Hradci Králové.

Není tedy klasickým ostrostřelcem. „Hraju střední zálohu,“ vypráví.

Rád by přidal další góly, klidně znovu ze značky pokutového kopu, jenomže fotbalové soutěže se nehrají.

Hráči dokonce ani společně netrénují. „Dostali jsme běžecké, rychlostní a silové plány,“ ukazuje na mobilním telefonu, co všechno by měl splnit, aby se udržel v kondici.

„Máme taky naplánované rychlostní testy, ty jsou patnáct krát dvacet metrů, mezi tím máme minutovou přestávku,“ doplňuje přímo na atletickém stadionu, kde plní konkrétní náročnou tréninkovou jednotku.

Moderní doba vyžaduje moderní zařízení. „Máme čipy, GPS, pošleme trenérům, co jsme dělali, jak jsme běhali, oni to potom u počítače vyhodnocují,“ popisuje Jakub Zevl. „Každý den děláme něco jiného,“ přibližuje rozmanitost nejrůznějších předepsaných cvičení.

„Zítra poběžíme devět kilometrů,“ popisuje náplň tréninkových jednotek. „V zápase se také neběhá jedním tempem, proto i my střídáme tratě a rychlost, jakou je běháme.“ Zdálo by se, že běžecký trénink může kolidovat s distanční výukou. TrenéřiRFA mysleli i na detaily. „Všechno nám navazuje,“ dodává mladík. Jakub Zevl je prvním kanonýrem víkendu Deníku v historii, který během víkendu nedal ani gól. Snad brzy zase nějaké přidá.