Kdo? Bavorovický host na hrotu ševětínské sestavy, Svatopluk Vokurka. Nejlepší kanonýr v historii FC Mariner, který v jeho dresu nastřílel přes sto branek, potvrzuje roli kanonýra i se čtyřicítkou na krku. Jak potvrzuje v rozhovoru pro Českobudějovický deník, trenér Miroslav Koláček je rád, že ho v týmu Ševětína má i na podzim, protože na jaře Vokurka uvažoval o konci kariéry.

Postřehl jste, že by měl proti Bavorovicím zvýšenou motivaci?

Motivaci jistě měl. Dal dvě branky a dostal se nejméně do dvou dalších šancí, které mohly skončit gólem, ale neproměnil je.

Rozhodl derby on, anebo týmový výkon?

Byl členem týmu, kolektivu všech hráčů, kteří do zápasu nastoupili. On je na hřišti od toho, aby dával branky. Ale pracuje na něj celý kolektiv.

Všiml jste si, že by Bavorovičtí svou bývalou oporu nějak pozorně bránili, třeba osobně?

Ne, bránili ho normálně, asi si mysleli, že už jim neublíží… Ale Sváťa se velice dobře prosadil v hlavičkových soubojích, kde prokázal výborný timing.

Takže soupeře překvapil?

Neřekl bych. Zkrátka proměnil dvě šance, které mu spoluhráči připravili, a hosté ho neubránili. Podotýkám, že gólům předcházely kombinace a centry do vápna, teprve pak útočník může zakončit.

Nevyhlásil v kabině za vítězství nějakou zvláštní prémii?

Ne, nevyhlásil nic.

Ani oslavy nebyly větší než jindy?

Normální. S tím rozdílem, že půlka mužstva se přesunula ze Ševětína do Pegasu na svatbu našeho bývalého předsedy Filipa Voneše.

Vokurka si vždy prodlužuje hostování o další půlrok. Jsou jednání s Bavorovicemi tvrdá?

Jsou. Co Ševětín trénuji, přemlouval jsem ho, aby tu hrál, lákal jsem ho. Podle mne ale částky, které za jeho hostování chtějí, nejsou v jeho věku adekvátní. Kompenzujeme je tím, že uvolňujeme naše hráče na hostování do jiných mužstev.

Nakonec vám za to zřejmě stojí, vždyť góly dává pořád…

V lednu mu bude čtyřicet, co k tomu víc dodat! Když ho fotbal baví, je na tuto soutěž výborný útočník, přestože netrénuje. Všude, kde hrál, byl platný. Dával góly na Akře, ve Čtyráku, kamkoli ho půjčili. Kde potřebovali, sázel góly a vystřílel svým týmům postup. I nám. Loni dal pětadvacet branek a možná stejně jich spálil. Dělali jsme si srandu, že má padesátiprocentní úspěšnost. Kdyby trénoval, troufnu si říct, že bych těch gólů dal ještě víc.

A nezazlívá mu někdo, že netrénuje?

Trošku ano. V zimě přišel během přípravného období dvakrát do posilovny… Na druhou stranu nevynechá žádný přátelák, dostaví se na každý přípravný zápas, i kdyby se hrálo dvakrát v týdnu! Trénink, to je pro něj věc zakletá, ale na jakýkoli zápas přijde stoprocentně, ať je léto nebo zima.

Připomněl jste blížící se jubileum. Jaký je váš tip? Nastoupí Svatopluk Vokurka ve čtyřiceti letech na jaře příštího roku znovu za SK Ševětín?

Je to těžká otázka, ale můj odhad je, že s námi hrát bude.