Kapitán starších dorostenců SKP ČB Prokop Pučejdl korunoval triumfální vítězství svého týmu ve finále Poháru KFS s Mladou Vožicí.

Fotbaloví starší dorostenci SKP ČB se stali vítězi krajského poháru. Ve druhém finále porazili ve čtvrtek večer doma Mladou Vožici jednoznačně 6:0.Zdroj: Deník / Michael KalinicsPo výhrách 2:0 a 6:0 českobudějovičtí mladíci oblékli triko s nápisem „mistři“, a když jim šéf mládeže Tomáš Maruška předal pohár, odšpuntovali na hřišti nejen láhve sektu, ale hlavně gejzír radosti.

„Sezona v kraji se nám úplně nepovedla, ale vyhráli jsme alespoň pohár, tohle je super náhrada!“ usmíval se Prokop Pučejdl, jenž dal v domácí odvetě výsledku konečnou podobu a chvíli nato vystřídal. Po Slavii a Netolicích Českobudějovičtí překonali poslední překážku na cestě k trofeji. „Měli jsme štěstí, že jsme chytli soupeře z nižší soutěže. Doma hráli dobře. U nás jsme sami nečekali, že to půjde takhle bez problémů,“ překonal půltucet odhad kapitána.

Divizní zástupce podlehl doma Jankovu o čtyři branky. Zkusí dobýt Senco.
Jankov by rád přivedl Romana Lengyela a dvojici Afričanů


Ten svou šanci deset minut před koncem proměnil – na rozdíl od svých kamarádů, kteří zahazovali jednu za druhou. I on však věděl, že mohl skórovat už dřív. „Je to tak. Na tom musíme na konci soutěže ještě zapracovat. S koncovkou máme problémy v průběhu celé sezony. Šancí si vytvoříme dost, ale neproměňujeme je. Nemáme takového toho typického útočníka – kanonýra,“ přiznal Pučejdl, jenž bez trika nezapře, že tráví hodně času v posilovně. Fotbal ale prý za kulturistiku nevymění. „O tom jsem nepřemýšlel… Je to doplněk. Doufám, že budu pokračovat,“ kroutí hlavou.

Je jedním z pěti krajských šampionů, kteří se po této sezoně s mládežnickou kategorií rozloučí a vyrazí na zkušenou mezi muže. Předseda klubu Jiří Časta jim dopředu popřál hodně štěstí. Protože pod hlavičkou SKP účinkuje jen výběr v podnikové lize, musí si mladíci hledat nové působiště. Pučejdl není výjimkou. „V podstatě už jsem domluven s Třeboní,“ prozradil hráč. „Zkusím si to. Myslím, že to je pro mne ideální soutěž, kterou bych si ještě mohl zahrát,“ těší se na dospělý krajský přebor.

Fotbaloví starší dorostenci SKP ČB se stali vítězi krajského poháru. Ve druhém finále porazili ve čtvrtek večer doma Mladou Vožici jednoznačně 6:0.
Mladíci SKP se po jednoznačné partii radují z krajské trofeje

Starší dorost na SKP si tak bude muset v létě zvolit nového kapitána.