Ale jak se ukázalo, soupeř byl silný, a tak to vítězná trefa nakonec nebyla… „Chtěli jsme vyhrát, jako v každém zápase. Měli jsme pár šancí, jednu jsme proměnili. Katovice nás ve druhé půli tlačily, měly  víc ze hry a remíza je podle mne zasloužená. Obě mužstva mohou být spokojena,"  povídal do diktafonu Deníku Tomáš Pomije.

Souhlasil, že Katovice byly zatím nejtěžší soupeř, na jakého Olympie v sezoně narazila. „Nedovolily nám hru, o kterou se od začátku snažíme, naše kombinace. Dobrý zápas, silný protivník, s bodem je spokojenost," konstatoval Pomije po přímém souboji o první místo, na kterém zůstal po víkendu Týn, zatímco Katovice přenechaly druhou příčku Olešníku.

Pomije v utkání rozšířil skupinu hráčů Olympie, kteří dali v sezoně jednu branku. Kdyby fanoušci tipovali, vsadili by si nejspíš před Katovicemi na pětigólového Radima Štose, ale to by se zmýlili.

„Dával jsem gól napůl hlavou, napůl ramenem. Proti sluníčku, měl jsem spíš štěstí," připustil kapitán.

Týn kopal druhý roh v řadě a Pomije si naběhl tam, kam  Meidl poslal míč. Jeho trefu najdete ve fotogalerii ke článku! „Zabíhal jsem tam a přilétlo to ke mně," smál se. Proti prudkému slunci musel mhouřit oči: „Viděl jsem velkou žlutou kouli a někde tam byl i míč!"

Ze vzduchu udeřily v zápase oba týmy. Také Katovice vstřelily gól hlavou, což nebyla náhoda, protože na obou stranách byla k viděná celá řada standardních situací. „Minimálně dvacet, oni jich měli fakt hodně. Jejich gól byl podobný, dva hráči skákali do hlavičky. Zamrzí to, ale jak už jsem řekl, remíza je zasloužená," zopakoval kapitán.

V neděli vyjede Týn na zápas do Branic stále jako lídr I.A třídy.

Celý článek s kapitánem Olympie najdete v sobotním Českobudějovickém deníku!