Českobudějovičtí podruhé na jaře zvítězili, tentokrát ale nešlo jen o body… Nedělní zápas věnovali památce tragicky zesnulého záložníka Zdeňka Mišáka. „Chtěli jsme na něj zavzpomínat, a tak jsme udělali takovou menší akci. Pozvali jsme co nejvíc lidí a docela se to povedlo," potvrdil po utkání Lukáš Podráský.

Do zápasu nenastoupil zlomený tým. Naopak, domácí dorostenci by se přetrhli, aby zvítězili! „Byli jsme hodně vyhecovaní, protože jsme fakt chtěli vyhrát. No a povedlo se,"  říkal kapitán.

Nástup SKP byl až drtivý, obrana hostů v čele s gólmanem Povinským nevěděla, kam dřív skočit. Stoper Podráský souhlasí, že hráči se vybičovali a předvedli na jaře zatím nejlepší poločas. „Vytvořili jsme si několik šancí a tři jsme proměnili," ocenil.

A co víc, na fotbal v podání SKP se i hezky dívalo, což návštěva násobně převyšující obvyklý průměr často kvitovala. „Celkově jsme dnes hráli dobře," pochválil předvedenou hru kapitán mužstva.

Mladíci hodně stáli o to, aby si cestu na stadion našlo co nejvíc příznivců. Přání se jim splnilo. „Udělali jsme skupinu na Facebooku a  pozvali kamarády. Přišlo i dost rodičů."

Hráče napadlo, že by nebylo špatné hrát před podobnou kulisou častěji, ovšem za zcela jiných okolností. „Taky si myslím, že by bylo lepší hrát, když je taková atmosféra," přikyvoval Lukáš Podráský.

Mužstvo si podporu zasloužilo. Stoper přiznal, že v týdnu bylo pro hráče těžké soustředit se na fotbal. „Spíš se nám nechtělo, ale trenér nás většinou donutil," líčil Podráský.