Záložník Roudného Tomáš Trněný (24 let) povede do jara svůj tým s kapitánskou páskou na ruce.

Ve funkci nahradil zraněného Libora Matouška. V generálce Roudné podlehlo na umělé trávě na Složišti Lažišti 0:1, ale nový kapitán věřil, že po neúspěchu na cvičišti  bude na divizním bojišti o to lépe: už v sobotu dopoledne Malše přivítá v jarní premiéře doma Čížovou!

Vykročí za záchranou v soutěži? I na to přišla řeč během rozhovoru s Tomášem Trněným po nedělní generálce na Složišti.

Prohráli jste s FK Lažiště 0:1. Nelitujete nyní trochu, že jste si nevybrali na poslední test lehčího soupeře?

Myslím, že silnější soupeř je vždycky lepší kvůli tomu, aby nám ukázal, jaké máme nedostatky. A doufám, že když byla špatná generálka, tak bude dobrá premiéra.

Co vám zápas týden před divizí ukázal?

Pořád je to o tom, a víme to, že v týmu je plno mladých kluků, a ti ještě nejsou zvyklí na dospělácký fotbal, který je více o komunikaci než o běhání. Jde o to spíš si dobře stoupnout a hru zorganizovat.

Asi v divizi slýcháte, že jste školka, protože mužstvo opravdu vypadá jako juniorka!

Ale ano, my jsme taková kinderpárty! Ale co jsme slyšeli, většina oddílů nás za to chválí, říká se, že máme mladý a nadějný tým.

Na jaře budete bojovat o záchranu. Připouštíte si nějaký tlak, zní od vedení cíl divizi udržet?

Cílem je divizi zachránit, takže nějaký tlak tu je. Mluví se o tom opravdu jenom mezi vedením a mezi hráči. Veřejně to moc neprezentujeme, takže  navenek to vypadá spíš jako: Buď se to povede, nebo ne. Tak mi to připadá.

Změn v kádru přes zimu moc nebylo…

Po finanční stránce je na tom Roudné špatně, takže žádné posilování se nekonalo. Ba naopak – bude nám chybět Libor Matoušek, jenž je po operaci kolena. To bude hodně znát.

Tím se dostáváme k tomu, že se absencí Matouška uvolnila pozice kapitána a v generálce jste  měl pásku na ruce vy. Natrvalo?

Zatím mi bylo řečeno, že kapitánem budu já, tak snad se na tom nic nezmění! Rozhodl o tom trenér František Mertl. Prostě se to řeklo a bylo to.

Budete cítit větší zodpovědnost?

Tu jsem cítil už v první polovině sezony. Ta největší zodpovědnost byla na mně a na Liboru Matouškovi. Oba jsme měli držet mladý manšaft pohromadě. Rozdíl je ten, že Libor z toho vypadl.

Vy jste navíc tvůrce hry, klíčový hráč sestavy. Čekáte, že se konkrétně na vás soupeři v zápasech hodně zaměří?

Uvidíme, ale my to tak děláme –  když víme, že někdo hraje dobře, věnujeme mu víc pozornosti než ostatním hráčům. A pokud někdo bude hlídat mne, budu si s tím muset poradit.

Ani prohra v generálce vám nevzala úsměv z tváře. Jdete do jara s dobrou náladou?

Vysvitlo sluníčko, doufám, že tráva bude dobrá… V prvním kole hostíme Čížovou a co si přát víc, než na úvod vyhrát?

Generálku jste absolvovali jen na umělce. Bude to po zimě velký nezvyk nastoupit doma na přírodní trávě?

Naskočit rovnou z umělky do mistráku nikdy není dobré. Ale myslím, že to tak dopadne. Já osobně nemám umělky moc rád. Jenže naše staré hřiště na trénink vypadá jako pole, je strašné. Zima celkově je pro fotbalisty hrozná, příprava je dlouhá – ale to je pro všechny stejné.