V okresním derby dua ze spodku tabulky mezi Chvalšinami a Kaplicí se z přesvědčivé výhry radovali hostující spartakovci, kteří si polepšili o jednu příčku na deváté místo. Chvalšinští zůstali s osmi body třináctí.

Nejvýše z naší šestky neochvějně figuruje Frymburk, jenž doma hladce přehrál poslední Olešnici, zapsal již osmou výhru a je třetí.

Velice cenný skalp vybojovali před svými fandy Loučovičtí, kteří udolali aspiranta postupu z Klikova a po zdolání druhého týmu pořadí si upevnili průběžné páté místo.

Důležité body na svém trávníku získala i Nová Ves, která přehrála Kamenný Újezd a polepšila si se čtrnácti body na desáté místo.

Kromě Chvalšin tak vyšla naprázdno už jen Zlatá Koruna, která doma v partii nováčků nejtěsnějším výsledkem padla s Boršovem a klesla z devátého na jedenácté místo.

PŘESTŘELKA V DERBY

Chvalšiny – Kaplice 2:5 (2:2), branky: 8. Cába, 45. P. Postl – 40. a 81. Gondek, 10. Štrbačka, 60. Janura, 85. Micák.

Trenér Zdeněk Čarek (Chvalšiny): „V dalším důležitém zápase jsme potřebovali bodovat, ale doplatili jsme na marodku a další výpadky důležitých hráčů. Mimo byli Michal Postl, Babinský i Nymsa a sestava se opět různě lepila. V samotném zápase měla Kaplice určitě víc šancí a my s ní dokázali držet krok jen v prvním poločase. Klíčový byl třetí gól, po kterém jsme museli otevřít hru a hosté nás do otevřené obrany trestali z brejků.“

Trenér Bohdan Malický (Kaplice): „Určitě jsme byli fotbalovějším týmem a vypracovali si plno vyložených šancí, ale ty jsme hlavně v první půli většinou zahazovali. Domácí se dostali snad jen dvakrát do zakončení, ale pokaždé to trefili nechytatelně do šibenice. Po vyrovnání do šatny jsme trochu znervózněli, ale druhý poločas pak vyzněl jasně v náš prospěch. Klid nám dodal třetí gól, kdy Janura po sólu zkušeně přehodil gólmana. Soupeř to pak otevřel a bylo jen otázkou času, kdy to z protiútoků potvrdíme. Tentokrát vyzdvihnu Gondeka, který dal dva góly, ale hlavně jako správný kapitán bral zodpovědnost na sebe a byla na něm vidět velká chuť.“

TŘI VÝHRY A PROHRA

Frymburk – Olešnice 4:1 (2:0), branky: 11. Flöring z pen., 45. Šisler, 49. Ma. Koza, 74. Budík – 64. Lenk.

„Oproti nezdaru se Suchdolem nám tentokrát domácí zápas vyšel a vyhráli jsme s přehledem a v klidu. Hrálo se za velkého větru, který v první půli pomáhal bojovným hostům, přesto jsme se v koncovce prosadili. Druhý gól na konci půle přišel po krásné akci, pak už jsme to měli jasně v naší režii a zápas kontrolovali. V posledním letošním zápase doma jsme, myslím, udělali radost i našim fanouškům,“ pobrukoval si spokojený frymburský lodivod Vlastimil Mertl.

Loučovice – Klikov 2:1 (1:1), branky: 4. Toth, 71. Toman – 23. Lochman.

„Celý tým pracoval od začátku až do konce velmi zodpovědně a kluci si sáhli hluboko do svých sil. Klikov hrál hodně dobře a ukázal, že není ve špičce tabulky náhodou. My ovšem dali dva pěkné góly, soupeř se prosadil jen jednou a proto zaslouženě máme tři body. Tentokrát nebudu nikoho jmenovat a vyzdvihovat, protože nikdo nevyčníval. Byl to od nás super kolektivní výkon, zejména v obranné fázi,“ zářil po cenném výsledku loučovický trenér Vlastimil Sulzer.

Nová Ves / Brloh – Kamenný Újezd 4:1 (3:0), branky: 14.a 45. Ševčík, 30. Anderle st., 56. Pouzar – 81. Bělohlav.

„Jako obvykle jsme dali celkem brzy vedoucí branku, ale pak jsme si koledovali. Naštěstí po půlhodině přišla ligová trefa Jirky Anderleho staršího do šibenice, která soupeře nalomila. Gól do šatny to pak dokonal. Byli jsme celkově lepším týmem, víc jsme chtěli a hráli zodpovědně. Tentokrát se mi prostě líbil výkon celého manšaftu. Kameňák rozhodně nemá špatné mužstvo, ale my byli lepší. Cítit byla v útoku zkušenost Ševčíka, který bohužel příště v Boršově nebude,“ hleděl už dopředu novoveský trenér Lubomír Půlpán.

Zlatá Koruna – Boršov 0:1 (0:1), branka: 29. Pokorný.

„Pro oba nováčkovské týmy hodně důležitý zápas jsme bohužel nezvládli. Neseděla nám hra dobře fyzicky vybaveného soupeře, který přidal i víc důrazu a obětavosti. To mi tentokrát v naší hře naopak chybělo. Hodně jsme kazili v kombinaci a za celý zápas jsme si nevytvořili jedinou vyloženou šanci. Dopředu to byl zmar a gól bychom asi nedali, kdyby se hrálo až do večera. Když nezlepšíme produktivitu doma, budeme mít s udržením soutěže velké problémy!“ vizionářsky přemítal zlatokorunský asistent Petr Gallistl.

JAK NASTOUPILI

Sestava Chvalšin: Kothánek – P. Postl, Motz, Kliner, Lamač – Zwifelhofer, Sluka, Hynšt, Fic (86. Matoulek) – Fučík, Cába.

Sestava Kaplice: Kuchař – Štrbačka, Holý, Čutka, Gondek – F. Marek, Kebl, Micák (85. Vaniš), Řepa (79. Pál) – Janura, Urazil (60. Daniel).

Sestava Frymburku: F. Mertl – R. Mertl, D. Račák (46. Pavlík), Micák, Fatura (34. Malina) – Šisler, Flöring, Ma. Koza, Kaňa – Budík, Rillich.

Sestava Loučovic: Šíma – Koutský, Somolík, Kališ, J. Matulík – Fejtek (46. Ardó), Černý, Toman (90. V. Matulík), Žák – Karták, Toth (88. Dudla).

Sestava Nové Vsi: Černý – Sekera, Anderle (61. Frühbauer), R. Postl, Smieško (68. Cába) – Hüttner, Vlček, Anderle st., Poula – Pouzar, Ševčík.

Sestava Zlaté Koruny: Schwarz – P. Král, Zayml, Weinhard, Gajdoš – Rychtář, Ohnsorg, Steinocher ml., Štěpánek (55. J. Král) – Fuciman (75. Steinocher st.), Homer.