Byť i junioři Dynama kvůli karanténě z herního rytmu na tři týdny vypadli, proti Hradci doma odvedli dobrý výkon a po zásluze 3:1 vyhráli. „Kluci to zvládli dle našich představ a patří jim za to dík," vyzdvihl trenér týmu Pavol Švantner. „Chtěli jsme být aktivní a vytvořili jsme si hned od začátku tlak i šance. Že to bylo v půli jen o gól, byla naše chyba, nějakou šanci jsme ještě měli využít. Na druhou stranu hosté taky nějaké šance měli, takže i jejich zásluhou to jistě i pro diváky bylo zajímavé utkání."

Po hodině hry tempo zápasu trochu opadlo. „Někteří naši hráči byli po nemoci, takže jsme byli rádi, že se silami vydrželi celé zápas," zmínil kouč třeba Kadulu nebo svého syna Patrika. „Taky kluci na lavičce byli po nemoci, navíc třeba Janoch měl v nohách zápas za farmu v Roudném. Moc oživit jsme to tudíž nemohli."

Své hráče Švantner chválil i za aktivitu ve střelbě. „Nabádal jsem je, aby co nejvíce stříleli, jinak že gól nedají. Těšilo mě, že si to zřejmě vzali k srdci," jistě měl na mysli jak utěšenou ránu Kaduly na 1:0, tak Řezáčovu tvrdou střelu z dvaceti metrů, po níž Pasecký pohotově dorazil na 2:0.

Znát byli i pendlové z áčka. „Jsme domluveni, že hlavně ti mladší kluci, jako jsou Řezáč, Vaněk, Havel či Bálek s námi budou chodit a jsem rád, že oni nic nešidí, jsou na hřišti vidět a ta kvalita naší hry jde nahoru. Chci, abychom hráli běhavý a kombinační fotbal a těší mě, že se o to kluci snaží," uzavřel trenér juniorky Dynama.

Méně spokojen už byl po zápase devatenáctky Dynama s Ml. Boleslaví (0:1) trenér Petr Skála. „Samozřejmě, že jsem zklamán jak s výsledkem, protože v této soutěži je každý zápas velice důležitý, tak i s výkonem, jaký jsme předvedli," vraštil čelo kouč budějovické devatenáctky. „Míče jsme jen nakopávali, přitom hráči měli za úkol se dostávat před branku soupeře kombinační hrou. Soupeř volil účinnou taktiku, že zalezl dozadu a my neumíme do plných hrát. Navíc výkony některých hráčů pro mě byly zklamáním," uvedl Skála, jedním dechem však dodal, že jakousi omluvou pro jeho svěřence je to, že kvůli epidemii příušnic tým skoro tři týdny nehrál. „Marodilo nám devět kluků," doplnil.

Snad jen v úvodu duelu domácí soupeře přehrávali. „To je ale málo, doma bychom měli tak hrát po celé utkání," kabonil se trenér Skála. „Zkusíme ztrátu nahradit venku, sice to na Spartě v sobotu nebudeme mít lehké, v této soutěži ale lehký soupeř není," krčil rameny Petr Skála.

Mladá Boleslav se snažila ze zajištěné obrany chodit do nepříjemných brejků a z jednoho z nich byl blízko gólu Vejr, jehož lob přes vyběhnuvšího Luksche prázdnou bránu Dynama ale přelétl. Právě Vejr si vše vynahradil v 58. minutě, kdy přesnou ranou z vápna zápas rozhodl. V poslední čtvrhodině domácí vyvinuli tlak, po Řehořově přímém kopu ale Frnoch hlavičkoval jen do gólmana Roudnického, kterého hlavou trefil zblízka v poslední minutě i Žurek.

Trenér hostí Michal Kolčava své hráče chválil: „Všichni zaslouží pochvalu, do poslední minuty bojovali a rvali se za tým. Akorát v dotažení brejkových situací jsme mohli být výraznější a přesnější, chybělo více trpělivosti a klidu."