Kondiční příprava fotbalistů Olešníka začala v Českých Budějovicích pod taktovkou hlavního trenéra TJ Karate Miroslava Hýska. „Máme to ověřené," vysvětluje kouč Jiří Komrska, proč v době nabírání síly a vytrvalosti svěřil svůj tým do jiných rukou.

U hřiště ale řídí mužstvo sám. Vystačí si i bez asistenta. „K ruce mám Zdeňka Ždimeru jako vedoucího," připomene.
S míčem se olešničtí fotbalisté potkali během prvního dne Zimní ligy na Hluboké, kde změřili síly – především ale odolnost a morálku – v duelu s Jankovem (1:4). „Bylo to o vůli. Po pátečním tréninku bylo vidět, že toho hráči mají plné zuby," zaznamenal Jiří Komrska.

Galeje tím nekončí… „Bohužel tyto tři týdny budou těžké. Je to příprava, žádné závěry z utkání dělat nebudeme. Soupeř byl kvalitní. Pro nás je to pořád škola, musíme se učit," prohlásil trenér Jiří Komrska po úvodním vystoupení svého týmu v Hlubocké zimní lize.

Olešník v zimě přivítal „nováčka" Josefa Hálu (Hluboká), kterého nemusí příliš zkoušet. „Už u nás kopal, pak šel na Hlubokou, teď se vrací a uvidíme, jak to dopadne. Jeho příchod je v jednání. Ještě máme vyhlédnuté dva hráče."

Trenér se posilám nebrání. „Je třeba pořád se zlepšovat, vytvořit tlak na hráče, aby si každý vážil toho, že může hrát," chce Jiří Komrska zvýšit konkurenci v kádru.

Zevrubně se k zápasu s Jankovem vracet nehodlá. „Vždyť jsme teprve dva týdny v tréninku," podotkl trenér s tím, že SK Jankov má v přípravě náskok. Dlouhodobě hraje krajský přebor, což je soutěž, po které Olešník pošilhává. „Je to ještě daleko, může se to všelijak zamotat," poznamená kouč. Olešník má stejně bodů jako druhé Lažiště a vedoucí Katovice jsou na dostřel. „Na podzim se nám podařilo bojovat o špičku, tak se tam chceme pohybovat i nadále. Co nejlépe se připravíme na jaro a uvidíme, jak to dopadne. Soutěž je dlouhá," přemítá Jiří Komrska.

S elánem se vrhl do zimní přípravy zkušený Zbyněk Rys. Nevyhýbá se ani umělce, se sparťanskou čepicí na hlavě vstřelil na Hluboké první zimní gól fotbalistů Olešníka. „Patří k nejpoctivějším, jde příkladem!" považuje si kouč přístupu útočníka, jenž odmítl úlevy a podle Komrskových slov je stále platným hráčem, vzorem, k němuž spoluhráči vzhlížejí. „Mladí se od něj mohou učit a myslím, že ho tak i berou. V kabině i v normálním životě je to člověk, který nesleví," chválí.

V neděli se Olešník střetne v turnaji se Čtyřmi Dvory (13).