Deník oslovil Jihočechy, mezi které se Karel Poborský počítá.

Anketní otázka zněla jednoduše. Co říkáte tomu, že Karel Poborský oznámil kandidaturu na šéfa FAČR?

Karel Vácha (bývalý fotbalista Dynama ČB a Slavie Praha…): "Karel Poborský se ve fotbale se angažuje celý život. Aktivní hráč byl skvělý, o tom se nemusíme vůbec bavit. Funkcionařit začal v Českých Budějovicích, teď se věnuje akademiím. Předpoklady pro tuto funkci určitě má. Když se tak rozhodl, tak určitě chce nasměrovat fotbal, a všechno kolem něj, lepším směrem. Já mu budu fandit."

Miloslav Brožek (trenér FC MAS Táborsko): "Jako jeden z naší velmi úspěšné generace by byl respektovaný člověk v české i celoevropském měřítku. Jeho přesah do zahraničí je jednoznačný. Mohl by plnit roli moderního předsedy. Nevíme ale, jak dokáže fotbalový národ spojit, jakou mu dá vizi a jak ho bude řídit jako manažer. Karel Poborskýby ale určitě měl patřit mezi kandidáty."

Karel Poborský
Poborský chce vést český fotbal. Jsem nejlepší kandidát, vzkázala legenda

Jindřich Dejmal (fotbalový trenér Dynama ČB, Slavie Praha…): "Karel Poborský byl určitě velmi šikovný fotbalista, znají ho po celém světě, se Šmicerem a dalšími bývalými spoluhráči zřejmě budou na svazu sehrávat svoji roli."

Jiří Kladrubský (fotbalista Dynama ČB, Sparty…): "Kdo jiný by se měl na tuto funkci hásit než Karel. On je mezi hráči, kteří mají za sebou skvělou kariéru. Jsem rád, že do toho jdou, i když by třeba nemuseli."

Ladislav Fujdiar (bývalý fotbalista Dynama ČB, Sparty): "Je to jedině dobře, my byli spolu v týmu, který postupoval do ligy. Myslím, Karel se na tuto funkci hodí. A horší už to být stejně nemůže."  

A jaký je váš názor? Měl by být podle vás Karel Poborský předsedou FAČR? Odpovídat můžete v anketě pod článkem.