„Samozřejmě, že se na tento zápas moc těším a chci se na něj i pořádně připravit. Jak všichni známe Němce, ti vezmou zápas určitě se vší vážností a přistoupí k němu zcela profesionálně," ještě před zápasem v rozhovoru pro Deník jižní Čechy ujišťoval dlouholetý český reprezentant Karel Poborský. „Sice jsem hrál i za starou gardu Dynama v lize hráčů nad pětatřicet let a v zimě i hokej za Hlubokou v okrese, stejně ale muset v tréninku přidat," usmíval se Poborský.

Své předsevzetí zřejmě dodržel, protože v zápase patřil k nejlepším a přispěl k tomu, že Češi finálovou prohru z Anglie odvedli. „Zápas samotný i atmosféru na stadionu jsme si užívali," pochvaloval si.

Za pár dní čeká vicemistry Evropy z roku 1996 další velice atraktivní akce, během níž budou propagovat český fotbal na indonéském ostrově Ba᠆li. „Letíme začátkem dubna a měli bychom tam být čtrnáct dní," potvrdil včera Poborský s tím, že vedle zápasu s místním klubem Bali United povedou i ukázkové tréninky pro místní školáky. „Má být i beseda a autogramiáda," upřesnil určitě nejslavnější odchovanec jihočeského fotbalu.

Český tým funguje pod hlavičkou sdružení Czech team 96 a jak už samotný název nepovídá, dres týmu oblékají hlavně členové stříbrného týmu z ME 96. „Jediným nováčkem je Tomáš Ujfaluši," podotkl Poborský, dle něhož se ale další zástupci mladší generace jistě budou do stříbrného týmu postupně přidávat. „Abychom udrželi naši partu pohromadě, musí ty akce být pro kluky atraktivní. A nabídka z Bali je úžasná jak svým významem, tak i atraktivitou," na nedávné tiskovce Czech teamu řekl pro ČTK jeden z vicemistrů Evropy Pavel Kuka. „Fotbal na Bali je velmi populární, a tak se budeme snažit propagovat i ten český," zdůraznil.

„Věříme, že to bude první korálek na náhrdelníku vztahů mezi Českem a Indonésií, který by v budoucnu mohl vést i k investicím mimo fotbal," řekl na zmíněné tiskovce Jindřich Soukal, jenž na ostrově provozuje resort Relax Bali a pomáhá fotbalistům cestu organizovat. „Když jsem se před lety na Bali zmínil, že jsem z Čech, hned na mě chrlili jméno Karla Poborského. Ten je tam velmi populární."

To potvrzuje i sám Poborský, který na Bali byl již dvakrát. „Manchester United tam má velký fanklub a já jako bývalý hráč Manchesteru tam mám hodně fanoušků," řekl Poborský. „Už jsem tam hrál jeden zápas, měl tam i besedu a zájem byl obrovský. Teď prý bude ještě větší. Počasí ani terén asi nebude optimální, soupeř je na tom technicky dobře, takže nás tam nečeká nic jednoduchého," do­dal.

„Pro Bali jde o významnou akci. A pro celý indonéský fotbal o šanci se zlepšit. Věřím, že až čeští fotbalisté poznají Bali, nebudou se bránit další spolupráci. A třeba jednou dojde i na oficiální duel s indonéskou reprezentací," uvedl pro ČTK Ama Adnan, asistent pro obchodní záležitosti z indonéské ambasády v Praze.

Kromě fotbalové propagace čeká české internacionály také nezvyklá výzva, kterou bude potápění na nádech i s přístroji. I proto hráči minulý týden v Aquapalace v Čestlicích absolvovali trénink s mistryní světa ve freedivingu Gabrielou Grézlovou. „Pro mě potápění není žádnou novinkou, potápím se už dlouhé roky, ale většina kluků v tomto směru žádné zkušenosti nemá," uvedl Karel Poborský, jenž se kdysi jezdil s Pavlem Nedvědem potápět na moře a na Bali je dokonce patronem potopeného vraku, který slouží jako turistická atrakce i k výzkumu.

„Rozhodně se na Bali moc těším," uzavřel Poborský.