Připravil jste na Hluboké hodně tvrdou zimní přípravu? Inspiroval jste se přípravami, které jste absolvoval v lize jako hráč?

Ani ne, zvolili jsme spíš pomalejší rozjezd, protože turnaj jsme rozehráli 9. ledna a soutěž začíná až v půlce března, takže na přípravu je dost dlouhá doba. Začali jsme tím, že jsme po podzimu měli takové přechodové období. Postupně najíždíme na přípravu, jejíž gró by mělo být v únoru, a pak budeme ladit před mistráky.

Tento týden už je z hlediska objemu zátěže pro mužstvo náročnější?

Tak to máme naplánováno, že tréninky jsou čím dál intenzivnější. Od začátku jsme trénovali dvakrát v týdnu, pak třikrát, nyní každý den kromě středy – a na to naváže čtrnáctidenní blok. Tyto tři týdny by měly být ostřejší.

Pamatuji, že za trenérů Váci a Mičana se ve městě běhalo v přípravě do schodů. Zavedl jste vy nějakou specialitu?

Ne, že bychom běhali do schodů, ale příprava obsahuje více prvků a postupně zapojujeme jeden po druhém, jak by to mělo být. I my klademe důraz na odrazovou sílu a posilování.

Proháníte hráče venku nebo v tělocvičně?

Zatím jsme byli pořád venku, ale máme v plánu dvakrát tělocvičnu, kde zvolíme spíš nějaký kruhový trénink.

Na cyklostezce vás Hlubočtí či turisté v zimě nepotkají?

Tam jsme běhali a běháme, jde o uvolňovací běhy na kyslík, stezku využíváme, ale jinak jsme pořád na umělce.

To jsou asi hráči rádi, ne?

Myslím, že ano. Vzhledem k tomu, jak je příprava dlouhá, se snažíme, aby to hráče taky bavilo. Nechci, abychom jen běhali po parku.

Myslíte u hlubockého zámku.

Letos jsme tam byli zatím jen jednou, ale v příštích čtrnácti dnech máme v plánu terén několikrát napsaný, takže zámecký park určitě ještě využijeme. Výběhy po okolních terénech ale vyloženě jen proložíme tréninky na hřišti.

Jako hráč jste na vlastní kůži mnohokrát zažil, jak se dělá příprava profesionálně, v lize. Máte to teď díky tomu jednodušší? Určitě bylo, co si od jednotlivých trenérů vzít.

Beru to ze svého hlediska, vím, po jaké přípravě se mi hrálo dobře. Ale každý hráč je jiný a je třeba poskládat přípravu pro celé mužstvo, nikoli pro individuality. Určitě při tom čerpám z metod mých bývalých trenérů, i z toho, že jsem teď dokončil profilicenci, a od lektorů, kteří nám přednášeli, jsem se leccos dozvěděl. Myslím, že mám z čeho brát.

S trenérskou profilicencí jste v krajském přeboru raritou!

Už se to tak sešlo, že tu profilicenci mám, aniž bych ji teď k trénování potřeboval.

Studovat jste začal, když jste trénoval v Dynamu.

Dělal jsem tehdy asistenta Frantovi Strakovi. Dva roky utekly, naštěstí to už mám za sebou!

Znamená to, že se připravujete na trenérskou kariéru v lize?

Když to vezmu realisticky, tak bych mohl působit maximálně na jihu Čech, abych mohl skloubit trénování s prací. No a každý umí počítat, takže si myslím, že spíš jenom bude v průkazu , že mám profilicenci, ale asi ji nevyužiju.

A co takhle přivést jednou vyšší soutěž na Hlubokou?

Jo, anebo tak! První ani druhá liga by se tu hrát pochopitelně nemohla. Ale divize, v lepším případě třetí liga, kdyby se to jednou povedlo, by Hluboké podle mne slušela. Ale všichni vědí, jak to je náročné. Nejen pokud jde o kvalitu hráčů, ale hlavně na finance.

Troufnete si říct, v jakém časovém horizontu by se mohla na Hluboké objevit alespoň divize, která se tu v sezoně 2002/2003 už rok hrála?

To záleží taky na tom, jak se bude dařit ekonomice státu, a vůbec celkově, protože když nebudou peníze nikde, nebudou ani tady. A abychom tu zkoušeli nějaké harakiri, že postoupíme do divize a za rok půjdeme zpátky kvůli tomu, že na to nebudeme mít, to nemá cenu. I když tu je dost hráčů, kteří by podle mého názoru divizi mohli hrát, a kdyby na sobě hodně pracovali, tak i třetí ligu. Vždyť někteří prošli Dynamem, všemi dorosteneckými kategoriemi. Ale vím, že čím delší čas uplynul od jejich vstupu do mužského fotbalu, tím víc se jejich šance zmenšují.

Do Rakouska v zimě odešli z Hluboké dva hráči, Holý a Kokeš. Je to pro tým velká ztráta?

Až tak velká ne, protože toho na podzim moc neodehráli, svými výkony nás v první polovině sezony moc nepodpořili. U nás měli šanci hrát, ale nevyužili ji, a proto odešli. Je to jejich rozhodnutí.

Nepotřebujete kádr doplnit?

Potřebujeme. Nové hráče tu nemáme. O někoho zájem máme, ale jméno říkat nebudu. Asi se nestane, že by k nám přišel hráč z cizího mužstva, spíš budeme věřit kádru, který tu je, a doplníme ho loňskými dorostenci.

Karel Poborský zřejmě taky nepřijde. Leda že by změnil názor.

Karel ne.

Zkoušeli jste ho zlomit? Jen tak mezi řečí, z legrace, třeba na hokeji?

Jo, to já ho lanařím pořád! Ale na druhou stranu dobře vím, jaké to je, když jsem někam přijel a nadávali mi. Samozřejmě, hodně lidí by ho chtělo vidět a měli by ho rádi, ale bohužel se najdou mezi fanoušky i ti stupidnější. Jirka Povišer si od nich taky vyslechl své. To asi „Steve“ nemá zapotřebí.