Tradiční fotbalový klub v Hluboké nad Vltavou hraje nejvyšší krajskou soutěž. V krajském přeboru patří mezi nejlepší týmy. Hluboká je po podzimu na čtvrtém místě, má stejně bodů (31) jako Olešník a Táborsko B. Na prvním místě je s pětatřiceti body Jindřichův Hradec. Během podzimu odehráli Hlubočtí celou řadu velmi povedených zápasů, nejlépe o tom vypovídá skóre: 33:15.

A protože se Hlubočtí fotbalem hlavně baví, sešli si poslední den v roce 2022. Tradičně si rozdělili role na staré a mladé. Zkušenost vyhrála nad dravostí nevyzpytatelného fotbalového mládí. Výsledek zápasu je 7:4.

"Do nového roku přejeme všechno nejlepší, hlavně zdraví," vzkazuje do celého Jihočeského kraje fotbalový kanonýr Karel Vácha, který vyrůstal právě v Hluboké nad Vltavou, kde se věnoval již od dětství fotbalu a později začal i s hokejem. Jako dorostenec byl spíš hokejistou, ale když se měl rozhodnout, zvolil dráhu fotbalisty. Největší část své profesionální kariéry odehrál za SK Dynamo České Budějovice. Je nejlepším střelcem (55 gólů) a hráčem s třetím nejvyšším počtem prvoligových startů (180) v historii tohoto klubu.

"Děkujeme všem za přízeň," dodal fotbalista, který ve své bohaté kariéře střílel jeden gól za druhým. ¨

Hluboká nad Vltavou: Staří - Mladí 7:4, branky: R. Hořejší 4, K. Vácha, Brom, Kudrle - Novák 2, L. Adam, Antoš.